Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk: Legtöbb hozzászólás: |
2012. február 10., péntek: Nyílttér Hiányos a stratégia! (Mai levelünk)Két hírem van. A rossz, hogy az RMDSZ – Erdély 2020 című – gazdasági stratégiája (amelyről a február 1-jei Háromszékben olvastam) úgy néz ki, mint a régi, lejegelt és be nem tartott ígéretek felmelegítése és maszlaggal körített újratálalása a tagságnak: eszi, nem eszi, nem kap mást! A másik hír még rosszabb: ebben a stratégiában még csak ígéretként sem szerepel az ingatlan-visszaszolgáltatások befejezése. De amíg nem jutunk jogos tulajdonunkhoz, minden anyagi alapot nélkülözve nehezen indíthatunk vállalkozásokat, hiszen minden pénzünket és időnket felemészti a futkosás az itthoni bürokrácia kanyargós útjain elorzott javak visszaszerzéséért. Újfent visszamenve az időben, idézném a 2003 januárjában Marosvásárhelyen tartott SZKT-ülésen elhangzottakat: az elnök ugyanakkor az idei együttműködés legfontosabb feladatának nevezte az elkobzott földek és erdők száz százalékig menő, teljes visszaszolgáltatását. Kilenc év után lehetne beszélni arról, hogy hány százalék a száz százalék...
Górcső alatt nézve az RMDSZ stratégiája az EMNT Mikó Imre-tervére lenne ellenszer. Megjegyezném, hogy ez utóbbiban sincs életképes elképzelés a még mindig mások által bitorolt épületek, telkek, erdők-mezők jog szerinti tulajdonba kerüléséről. Az esetleges vállalkozó ezek után elgondolkozhat, milyen garancia lesz arra, hogy munkája után annak gyümölcsét is élvezhesse. Ez az a helyzet talán, amelyről azt tartják, hogy az emberfia vagy megszokja, vagy megszökik előle – és a népszámlálási adatokból kitűnik, hogy egyre többen választják a második lehetőséget. A tervek hitelessége ebben az erős politikai kézzel irányított, működésképtelen piacgazdaságban jelentősen csorbul. De ha már gazdaságról van szó, jó pár vállalkozó egybehangzó véleménye szerint néhány kiegészítés még idekívánkozik. Szükség lenne minden visszaszolgáltatott ingatlan díjmentes felmérésére és telekkönyvezésére (hiszen már egyszer telekkönyvezték, és nem mi kértük, hogy elvegyék), az adásvételek megkönnyítésére és a tagosítás ösztönzésére, a vállalkozókat elriasztó rengeteg adó számának és mértékének csökkentésére, az állami ellenőrök utasítására, hogy minden ellenőrzött személlyel anyanyelvén beszéljenek. Így elkerülhető lenne a könnyebb megértést szolgáló szatyor, tasak és más figyelmesség átadása az inspektor úrnak... Levelem végére érve elgondolkoztam azon, hogy az RMDSZ-stratégiát olvasva miért jutott eszembe a dicstelenül kimúlt rendszer egyik meghatározása, miszerint a kommunizmus nem egyéb, mint a népek jobb jövőbe vetett hitének pofátlan kizsákmányolása! TÖLGYES LAJOS, Brassó – Sepsibükszád Hozzászólások 2012. február 10., péntek 10:47
gyula 101 hozzászólás Nagyon örvendetes Tölgyes ùr hogy ön ezt a meglátását a médiába megjelentette és a 3szek -nek is becsületére van hogy ezt meg is jelentette mert pont ez a gond hogy az emberek sokszor nemlássák vagy nemhalják hogy mi történik velük.Nagyon jó hogy többen és többen tudatosak kezdenek lenni hogy mi történik velük,környezetükkel és a képviseletükkel.Nagyon remélem hogy minnél több ember terjeszti ezeket a meglátásokat amiket környezetükben való embertársaik felfedeznek.Tiszteletre méltó Tölgyes ùr hogy Ön vette a fáradságot és után nézett a régi igéreteknek és egyeztetett a jelenlegi helyzettel és hogy ezt nyilványoságra is teszi hogy az emberek tudatosabbak legyenek hogy mi történik velük és kezdjenek összefogni és kérni a rablóbanda elpucolását.
2012. február 10., péntek 11:05
Ferencz 2984 hozzászólás "...az RMDSZ stratégiája az EMNT Mikó Imre-tervére lenne ellenszer..." Ez az állítás talán némi magyarázatot igényelne.
"...hogy egyre többen választják a második lehetőséget." Van harmadik út is, rajta talán már számos "utas"-al: szétszóródás a román pártok között. 2012. február 11., szombat 09:56
Jenci 37 hozzászólás hát... "Ferencz"! nem vagyunk-e eléggé szétszórva maár így is...???
2012. február 11., szombat 21:49
Ferencz 2984 hozzászólás De igen, Jenci, nagyon is. Nem tudom, az MPP milyen rációból született, de azt igen, hogy az RMDSz kizárólagossága - bár ernyőszervezetként jött létre, ma is ezt hirdeti, de ez már puszta szó, tartalom nélkül - hozta létre az EMNP-t, melynek mihamarabbi izmosodást és terebélyesedést kívánok. Kívánom azt is, hogy nehogy RMDSz betegségbe esve, elriassza annak megcsömörlött tagjait.
2012. február 12., vasárnap 13:08
hollo 378 hozzászólás Ferenc, az MPP harcolt meg az rmdsz -el, az EMNP ről még nem lehet tudni mi az, adja Isten hogy igaz legyen, mert akkor megtaláljuk egymást. Az Mpp nem Szász, nem Kulcsár, nem nevek hosszú sora. Az MPP hit a Teremtőben, a rendben, az életben. Mi szolgálatra születtünk, életben maradunk.
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el. A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
| Archívum
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Ferencz - 12:51 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
hillsnail - 09:12 Igaztalanul vádol az MPP (Kampányban)
hillsnail - 09:10 Megnyílt Antal Árpád kampányirodája (Kampányban)
Ferencz - 07:42 Titkos úton, törvényesen (Rendőrök keresték Nyirő hamvait)
leopold - 07:15 Bukaresti tisztséget kapott Obreja
Ferencz - 07:04 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
moni - 02:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
zombi - 01:51 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
ladoga2009 - 00:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
Sascha - 00:09 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban) Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||