Sepsiszentgyörgy, 2017. november 20., hétfõ 07:39
Köszöntjük Jolán nevű olvasóinkat!

Alexandria–Sepsi-SIC 45–76 (9–19, 10–18, 5–28, 21–11) – Kosárlabda, női nemzeti liga

2013. február 25., hétfő, Sport
Alexandria, városi sportcsarnok. Mintegy 150 néző. Vezette: Csender Andrada Mónika és Vlad Ghizdăreanu. Alexandria: Sipoş 2, Bucica 13/6, Arnold 8/6, Rus 2, Arlen 5/3–Teodorescu, Alecu 3/3, Strămăturaru, Chivu 2, Ştefan 10/3. Edző: Mădălin Pipera. Sepsi-SIC: Ivanovic 10/6, Rhoads 14, Valentine 17, Bailey 11, Wampler 13–Dincă 11/9, Sin­ka, Kajdacsi. Edző: Déri Csaba.
Mezőnybeli dobószázalék: 16/63, 25 százalék – 26/46, 57 százalék. Büntetők dobószázaléka: 6/7, 86 százalék – 19/26, 73 százalék. Lepattanók: 18–53. Legtöbb lepattanó: Arnold 4, illetve Valentine 14. Legtöbb gólpassz: Bucica és Arnold 4–4, illetve Bailey 8.
A Sepsi-SIC magabiztosan és 31 pont különbséggel diadalmaskodott Alexandria vendégeként a női nemzeti liga alapszakaszának 24. fordulójában. A szombati sikert követően a zöld-fehérek továbbra is a pontvadászat negyedik helyét foglalják el 35 ponttal (15 győzelem és 5 vereség).
A házigazdák két mezőnykosarával rajtolt a találkozó, ám miután ráhangolódtunk a pontgyártásra, megállíthatatlanná vált a szentgyörgyi csapat. Gyorsan egyenlítettünk, majd átvettük a vezetést, és magabiztos játékkal irányítottuk az összecsapást. Percről percre nőtt az előnyünk, vendéglátóink pedig futottak az eredmény után, és 19–37-es állásnál ért véget az első félidő. A térfélcsere után 28–5 arányban nyertük meg a harmadik negyedet, majd a biztos győzelemmel a kezünkben lazábbra vettük az utolsó játékrészt, amelyet 21–11-re el is veszítettünk. Összes­ségében nagyon jó játékkal győztünk, következő meccsünket március 2-án játsszuk a Kolozsvári U otthonában. (tibodi)