Sepsiszentgyörgy, 2017. november 18., szombat 15:53

Marosvásárhely–Sepsi-SIC 81–97 (Kosárlabda, női nemzeti liga)

2013. március 11., hétfő, Sport
Fotó: Gyurkó Balázs
(20–27, 22–21, 18–25, 21–24)
Marosvásárhely, városi sportcsarnok. Körülbelül 100 néző. Vezette: Cosmin Prişca és Dragoş Barbu. Maros: Riggs 8/3, Walker 10, Mihai 8/6, Hilliard 27/12, Johnson 8–Bartha, Borsan, Alaiba 8, Mitachi, Gál 12/12, Blejan, Parajdi. Edző: Ban Ilie Matic.
Sepsi-SIC: Ivanovic 20/12, Rhoads 11, Valentine 20, Bailey 25/3, Wampler 15/6–Dincă 6/6, Sinka, Kokovay, Kelemen. Edző: Déri Csaba. Mezőnybeli dobószázalék: 31/70, 44 százalék – 35/72, 49 százalék. Büntetők dobószázaléka: 8/11, 73 százalék – 18/24, 75 százalék. Lepattanók: 31–49. Legtöbb lepattanó: Hilliard 11, illetve Va­lentine, Bailey 11–11. Legtöbb gólpassz: Walker 5, illetve Rhoads 10.
A házigazdák nyitották meg a pontgyártást, ám Déri Csaba tanítványai gyorsan átvették a vezetést és a mérkőzés irányítását. A találkozó első felvonásában akadozott a védelmünk, s a marosvásárhelyi lányok nyolcszor voltak eredményesek a hárompontos vonalon túlról. Ennek ellenére hét ponttal megnyertük az első negyedet (20–27), és mindössze egy ponttal veszítettük el a második tíz percet (42–48). A térfélcsere után Rhoadsék már jobban odafigyeltek a védekezésre, s ezért vendéglátóink csak 18 pontot szereztek a harmadik negyedben, és 13 pontos előnnyel vártuk a mérkőzés utolsó negyedét (60–73). A negyedik játékrészben kiegyensúlyozott harc folyt a pályán, és a zöld-fehérek, mondhatni, magabiztosan nyerték meg 26. fordulóbeli találkozójukat (81–97).
A további eredmények: Aradi ICIM–Nagyvárad 103–28, Târgo­vişte–Temesvár 93–55, Craiova–Brassói Olimpia 55–70, Kolozsvári U–Alexandria 46–76, Gyulafehér­vár–Rapid 90–73.
Sepsi-SIC–Gyulafehérvár
Március 13-án, szerdán hétközi fordulóra kerül sor a női bajnokságban, a megyeszékhelyi Sepsi-SIC a Gyulafehérvárt látja vendégül. A találkozót 19 órától a Szabó Kati Sportcsarnokban rendezik meg. A 27. etap további mérkőzései: Kolozsvári U–Craiova, Alexandria–Marosvásárhely, Rapid–Sportul Stu­den­ţesc, Temesvár–Szatmár. És egy eredmény: Nagy­várad–Brassói Olimpia 34–70.
Férfi I. liga
Ploieşti-i CSU II.–Vabova 78–74
A sepsiszentgyörgyi Vabova a véghajrában szenvedett vereséget a Ploieşti-i CSU II. vendégeként a férfi I. liga középdöntőjének ötödik fordulójában, s két győzelemmel és két vereséggel csoportja harmadik helyét foglalja el. A házigazdák kezdték jobban a játékot, de kétpontos előnnyel zártuk az első félidőt. A térfélcsere után egy picit megléptünk, s Deák, Fekete I. kipontozása ellenére is az utolsó percekben még vezettünk. Hajszálon múlott a győzelem – tudtuk meg csapatunk edzőjétől, Váncsa Alberttől. A szentgyörgyi együttes: Deák 30, Fekete L. 16, Palkó-Nagy 12, Samuilă 10, Madaras 2, Szép 4, Bernád, Fekete I., Hengán és Moaşa.