Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk: Legtöbb hozzászólás: |
2007. június 20., szerda: Közélet Tévéműsor is kellKét, egyenként ötezer lejes bírságot és két figyelmeztetést róttak ki a megyei fogyasztóvédelmi hivatal ellenőrei a turisztikai és szabadidős jellegű szolgáltatókra. Hat kivizsgált vállalkozásból háromnál találtak különféle szabálytalanságokat: hiányzott a heti tévéműsor, a hazai és nemzetközi telefonos tarifák, az árjegyzékek, a cég által ajánlott ingyenes vagy térítéses juttatások, és lejárt termékeket is találtak. Az elmúlt hetekben lezajlott ellenőrzések nagyjából hasonló eredményt hoztak más téren is: az üzletekben az órarend, bejegyzési szám, előírásos telefonszámok (üzletvezető, fogyasztóvédelem), román nyelvű tájékoztató feliratok, termékismertetők, jóváhagyások, garancialevelek hiánya észlelhető.
Számokban a helyzet a következő: nyolc közül öt közélelmezési egység követ el kisebb-nagyobb kihágásokat (a kirótt bírság összesen 7000 lejre rúg); a hús- és hentesáru tizenöt forgalmazója közül hat (összesen 8000 lejük bánja), huszonnégy tejárusító közül öt (a helytelenül feltüntetett szavatossági idő összesen 5100 lejt vitt el), tizenkilenc tartós fogyasztási cikkeket kínáló üzletből tizenegy (a műszaki leírások és egyebek hiánya 1000—1500 lejbe kerül), tizennégy hűtőszekrény-kereskedőből egy (a zajszint és energiafogyasztás feltüntetésének elmulasztása 1500 lejt kóstál), huszonkét lámpaboltból tíz (egyenként 1000 lej volt a bírság), tizenhat játéküzletből hét (de öt megúszta a figyelmeztetéssel). Rosszabb az arány az élelmiszerpótlékok piacán, itt tízből nyolc esetben hiányzik a minisztériumi engedély (betegség-megelőző, sőt, gyógyító szerek mellől, ezt ezer-ezer lejjel büntetik), jobb viszont az ingatlanközvetítő irodákban, ahol ötből egyet értek mulasztáson (az írásos ügyféltájékoztatás elmaradása 1000 lej). Folytatódik a nem dohányzók védelmét szolgáló kampány is, ennek során ötven egységet ellenőriztek újra, ezek közül kilencet kellett (1000—1000 lejjel) megbírságolni, egyet pedig figyelmeztetni. Szerző: Demeter J. IldikóCikk megjelenítése: 193Olvasóink értékelése: 0Szavazatok száma: 0Az ön értékelése: Hozzászólások
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el. A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
| Archívum
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
kissmama - 17:09 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
kissmama - 17:08 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
Ferencz - 12:51 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
hillsnail - 09:12 Igaztalanul vádol az MPP (Kampányban)
hillsnail - 09:10 Megnyílt Antal Árpád kampányirodája (Kampányban)
Ferencz - 07:42 Titkos úton, törvényesen (Rendőrök keresték Nyirő hamvait)
leopold - 07:15 Bukaresti tisztséget kapott Obreja
Ferencz - 07:04 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
moni - 02:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
zombi - 01:51 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése) Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||