KosárlabdaVereség és negyedik hely

2014. május 1., csütörtök, Sport

A megyeszékhelyi Sepsi-SIC a negyedik helyen zárta a női kosárlabda Nemzeti Liga 2013–2014-es idényét, miután 65–77-re elvesztette a harmadik helyért kiírt párharc második mérkőzését.

• Fotó: Henning János
    Fotó: Henning János

A hazai környezetben lejátszott találkozóra a megszokottól eltérően jóval kevesebben voltak kíváncsiak, ám akik kilátogattak a Szabó Kati Sportcsarnokba, izgalmas, látványos és ötletes megoldásokkal füszerezett, mozgalmas összecsapásnak lehettek tanúi. A szentgyörgyi lányok számára jól rajtolt a találkozó, a nagyszünet előtt még vezettek, ám a térfélcserét követően a hosszabb kispaddal rendelkező vendégek átvették a játék irányítását, és az utolsó negyedbeli jobb teljesítményüknek köszönhetően megnyerték a mérkőzést, illetve a bronzérmet.
Sepsi-SIC–Gyulafehérvár 65–77
(22–13, 14–22, 16–20, 13–22)

Sepsiszentgyörgy, Szabó Kati Sport­csarnok. Több mint 600 néző. Vezette: Fabiana Marinescu, Amalia Marchiş. Sepsi-SIC: Loyd 12, Mitov 7/3, Paşcalău 17, Bejtic 16/6, Dincă 8/6–Watson, Debreczi, Kelemen, Sinka 2, Kászoni 3/3, Kokovay, Cursaru. Edző: Zoran Mikes. Gyulafehérvár: Reed 15, Toma 2, Salley 8, Părău 12/3, Cadjo 16/9–Whittington 10, Brown 12/9, Mandic, Nagy, Uiuiu 2. Edző: Miroslav Popova. Mezőnybeli dobószázalék: 24/52, 46 százalék – 30/69, 43 százalék. Büntetők dobószázaléka: 11/16, 69 százalék – 10/17, 59 százalék. Lepattanók: 34–35. Legtöbb lepattanó: Mitov, Paşcalău, Dincă 9–9, illetve Whittington 8. Legtöbb gólpassz: Loyd, Mitov 5–5, illetve Părău 7. Kipontozódott: Dincă (39.).
Villámrajtot vettek Zorán Mikes tanítványai, s Paşcalău, Loyd és Bejtic jó dobóteljesítményének köszönhetően kilenc- pontos előnnyel zártuk az első negyedet (22–13). A folytatásban azonban már rosszab­bul ment a zöld-fehéreknek, a vendégek pedig lassan ledolgozták hátrányukat, és tíz másodperccel a nagyszünet előtt Părău triplájának köszönhetően átvették a vezetést (34–35). Az első félidő utolsó támadását azonban a szentgyörgyiek vezethették, akik Loyd egyéni akciójából szerzett kosárral egypontos előnyre tettek szert (36–35). A térfélcserét követően felváltva vezettek a csapatok, ám Mikes edző öt játékosra épülő együttese kezdett elfáradni, és a 28. percben a gyulafehérváriak végleg átvették a találkozó irányítását (52–55). Az utolsó negyedben többször kerültünk karnyújtásnyira a vendégektől, ám nem tudtunk élni a lehetőséggel, és a vendégek a jobb véghajrának köszönhetően megnyugtató különbséggel nyerték meg a találkozót. A mérkőzés utolsó két percében Zorán Mikes lassan lecserélte a kispadon ülőket, a leszálló kosarasok pedig vastaps közepette hagyták el a pályát. A román kupabeli ezüstérem után a Sepsi-SIC a negyedik helyen fejezte be a bajnokságot, így az idei szezon eredményesség szempontjából valamivel jobbra sikeredett, mint a tavalyi.

Tibodi Ferenc

Két győzelem
A Sepsi ISK U14-es lánycsapata két győzelemmel zárta hétvégi mérkőzéssorozatát. Az eredmények: Gyergyószent­miklósi ISK–Sepsi ISK 48–60 (13–12, 10–20, 14–16, 14–12) és Sepsi ISK–Ploieşti-i ISK 56–50 (8–16, 12–4, 19–9, 17–21). A csapat: Szabó Boróka, Taranek, Ropotan, Scripcaru, Szász, Jankó, Márk, Fazakas, Szabó Barbara, Toboltoc, Bitai, Kovács (edző: Nemes Áron). (t)