Sepsiszentgyörgy, 2012. május 27., vasárnap 12:30
Köszöntjük Hella nevű olvasóinkat!
Regisztráljon, és szóljon hozzá írásainkhoz
felhasználó jelszó
Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk:
Legtöbb hozzászólás:
2008. március 1., szombat: Közélet

Támogatás kulturális tevékenységekre

Összesen 405 000 lej vissza nem térítendő támogatást nyújt kulturális programok szervezésére a Kovászna Megyei Tanács. Erről csütörtöki ülésén döntött a testület. A különféle alapítványok, egyesületek, szervezetek pályázatok alapján igényelhettek pénzt kulturális tevékenységekre.
Az idén a legtöbb pénzt a Tamási Áron Színház kapja: az őszre tervezett színházi fesztivál megrendezését 200 000 lejjel támogatja a megyei tanács. Az Andrei Mureşanu Színház a TAMper2 találkozóra 30 000 lejt kap. A Cimbora Alapítványnak a folyóirat kiadására 6000 lejt, a Kaláka-tábor szervezésére 1500 lejt szánnak. Az Erdővidéki Lapok folyóirat számára 3000 lejes támogatásban részesül a Gaál Mózes Kulturális Egyesület, ugyanekkora összeggel támogatják az Erdővidéki Történeti és Természettudományi Tár kiadványát. Ugyancsak a könyvkiadás kategóriába tartozik a Kőrösi Csoma Sándor és a magunk keresése kötetre szánt 2500 lej, melyet a Kőrösi Csoma Sándor Kulturális Egyesület kap.
Az Anyanyelvápolók Erdélyi Szövetsége több rendezvényre is kapott pénzügyi segítséget, így a nemzetközi versenyeken díjnyertes diákok jutalmazására 2000 lejt, a Kriza János balladamondó versenyre 3000 lejt, a Kárpát-medencei anyanyelvi táborra pedig 4000 lejt. Szintén több rendezvényét támogatják a Bikmakk Kulturális Egyesületnek, valamint a Romániai Magyar Képzőművé­szek Egyesületének. Az Eufónia Kulturális Egyesület a Tiszta Forrás vetélkedő hetedik kiadásának megrendezésére 2000 lejt, a Pro Musica kamarakórus kiszállásaira 3000 lejt, a kamarakórusok nemzetközi fesztiváljának megrendezésére pedig 2000 lejt kap.
Kisebb-nagyobb összeggel különféle táborokat, kulturális rendezvények szervezését segítik, így 2000 lejt szánnak a Cabiria Egyesületnek, 1500 lejt a Fábián Zoltán-olvasótábor szervezésére, 3000 lejt a perkői folklórtalálkozóra, 2000 lejt a kortársfilm-napokra, 3000 lejt a Mukk Egyesület által tervezett dzsesszkoncertekre és -táborra, 1000 lejt a Gyulai Ferenc-egyesület rendezésében zajló nemzetközi fotótáborra. Nagyobb összeget — 8000 lejt — kapott még a Georgius Egyesület szimfonikus koncertek szervezésére. A Guzsalyas Alapítvány 5000 lejben, a Háromszék Táncegyüttes pedig 4000 lejben részesül a huszadik népdal- és néptánctalálkozó szervezésére.
Hozzászólások
Ha hozzá szeretne szólni, jelentkezzen be
Felhasználónév:
Jelszó:


Miért regisztráljon? Regisztrált felhasználóként:
  • Hozzászólását csatolhatja írásainkhoz
  • Feliratkozhat a hírevélre
  • Saját profil-oldala lesz a Háromszék weboldalán


A regisztráció ingyenes !!!

Regisztráljon most
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el.
A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Háromszék nyomtatott+online
HónapEURRONUSDHUF
1 4,76 ~20,00 ~5,9 ~1438
3 14,28 ~60,00 ~17,7 ~4316
6 28,56 ~120,00 ~35,5 ~8632
12 57,12 ~240,00 ~70,8 ~17264
Háromszék online
HónapEURRONUSDHUF
1 3,80 ~15.99 ~4,73 ~1150
310,83 ~45,57 ~13,48 ~3277
621,20 ~89,22 ~26,39 ~6417
1241,00 ~172,69 ~51,00 ~12420
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
Ha Ön már regisztrált, lépjen be kontójába
Felhasználónév:
Jelszó:
Ha még nincs fehasználói fiókja, itt Regisztrálhat
- Ferencz Csaba:
Letette az esküt az új igazságügyi miniszter
Letette az esküt az új igazságügyi miniszter Cătălin Marian Predoiu (képünkön) párton kívüli ügyvéd az új igazságügyi miniszter. A kormányfő és az államelnök tegnap délutáni egyeztetése után Traian Băsescu a Cotroceni-palotában Călin Popescu Tăriceanu jelenlétében kinevezte az új tárcavezetőt, aki letette az esküt.

- x:
Hírsaláta
ROMA HÁBORÚ. Egy Ilfov megyei tömegverekedés nyomán újra a figyelem középpontjába került a hazai roma közösség körében szokásos gyermekházasságok ügye. A Bukarest közeli Sinteşti-en mintegy kétszáz helybeli roma csapott össze, miután két család között nézeteltérés robbant ki gyermekeik nem hivatalos összeházasításának meghiúsulása miatt.

Archívum
<<2012 május>>
HKSzCsPSzV
1
6
13
20
27
28
29
30
31
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
Médiapartnerünk a:
HHRF
© 2003-2012 H-PRESS - Minden jog fenntartva - Háromszék, független napilap Sepsiszentgyörgy
programozás: laca.ro
- RSS