Sepsiszentgyörgy, 2012. május 27., vasárnap 16:19
Köszöntjük Hella nevű olvasóinkat!
Regisztráljon, és szóljon hozzá írásainkhoz
felhasználó jelszó
Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk:
Legtöbb hozzászólás:
2008. április 2., szerda: Közélet

Az értetlen adófizető (Jegyzet)

Sok mindenkit érintő problémát vetett fel a Kovászna Megyei Tanács legutóbbi ülésén Boldizsár Béla önkormányzati képviselő, magyarázatot kérve, hogy miért nem lehet a felső-háromszékieknek Kézdivásárhelyen vizsgázniuk a hajtási jogosítvány megszerzéséért, miért kell beutazniuk ezért a megyeszékhelyre, miért olyan kevés a sikeresen próbálkozó.
Furcsállta, hogy az iskola elvégzése után a jelentkezőknek néha hónapokat kell várniuk a vizsgalehetőségre, ráadásul ezért több kilométert kell utazniuk Sepsiszentgyörgyre, holott a törvények lehetővé tennék, hogy Kézdivásárhelyen mérjék fel a próbálkozók tudását.
Boldizsár Béla észrevételei kétségkívül jogosak, felháborodása is érthető, amikor szerkesztőségünkbe eljuttatott levelében azt írja, szégyenkeznie kell a választók előtt, amiért egy ilyen egyszerű problémát sem lehetett megoldani.
Felszólalására válaszolva Eugen Deaconu, a Kovászna megyei prefektúra beíratásokkal és hajtási engedélyekkel foglalkozó osztályának vezetője azzal érvelt, hogy kevesen dolgoznak az irodán, alig néhány személynek kell lebonyolítania a vizsgáztatásokat megyeszerte, ezért nem jutnak el Kézdivásárhelyre. Adatokkal támasztotta alá, hogy míg a személyzet létszáma változatlan, sofőrvizsgára egyre többen jelentkeznek, az iroda munkatársai pedig túlterheltek. Deaconu egyúttal a sofőriskolák színvonalát is megkérdőjelezte: szerinte ennek tudható be, hogy a jelentkezők többsége felkészületlen.
Az érvelés önmagában akár elfogadható is lehetne, ha nem érződne rajta az országunkban oly jellemző felelősséghárítás. Az ,,értem én, de ha egyszer nem rajtam múlik" — attitűd. A megértésre hajlamos, sofőrvizsgára jelentkező pedig azon elmélkedhet magában, vajon ki tanúsítana hasonló fokú együttérzést iránta, ha nem fizetné be adóját? Amiből az állami szférában dolgozók fizetését állják.
Hozzászólások
Ha hozzá szeretne szólni, jelentkezzen be
Felhasználónév:
Jelszó:


Miért regisztráljon? Regisztrált felhasználóként:
  • Hozzászólását csatolhatja írásainkhoz
  • Feliratkozhat a hírevélre
  • Saját profil-oldala lesz a Háromszék weboldalán


A regisztráció ingyenes !!!

Regisztráljon most
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el.
A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Háromszék nyomtatott+online
HónapEURRONUSDHUF
1 4,76 ~20,00 ~5,9 ~1438
3 14,28 ~60,00 ~17,7 ~4316
6 28,56 ~120,00 ~35,5 ~8632
12 57,12 ~240,00 ~70,8 ~17264
Háromszék online
HónapEURRONUSDHUF
1 3,80 ~15.99 ~4,73 ~1150
310,83 ~45,57 ~13,48 ~3277
621,20 ~89,22 ~26,39 ~6417
1241,00 ~172,69 ~51,00 ~12420
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
Ha Ön már regisztrált, lépjen be kontójába
Felhasználónév:
Jelszó:
Ha még nincs fehasználói fiókja, itt Regisztrálhat
- x:
Tőkés és a Néppárt
Baróti magánlátogatását kihasználva, Németh Zsolt Fidesz-es képviselőt arról kérdeztük, hogy mikorra várható Tőkés László befogadása az Európai Néppárt (EPP) soraiba.

- Demeter J. Ildikó:
Belföldi hírek
Magyar feliratokat Nagyváradra
Kétnyelvű táblák felszerelését sürgeti Nagyváradon az RMDSZ, amelynek helyi képviselői tegnap sajtótájékoztatón emlékeztettek arra, hogy már negyedik alkalommal kérik a polgármesteri hivataltól a törvény betartását, a magyar nyelvű feliratok kifüggesztését bizonyos városi érdekeltségű intézményekre.

Archívum
<<2012 május>>
HKSzCsPSzV
1
6
13
20
27
28
29
30
31
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
Médiapartnerünk a:
HHRF
© 2003-2012 H-PRESS - Minden jog fenntartva - Háromszék, független napilap Sepsiszentgyörgy
programozás: laca.ro
- RSS