Labdarúgás, IV. ligaKSE–Gelence 1–0

2016. szeptember 26., hétfő, Sport

Kézdivásárhely, Sintkovits Stadion. Körülbelül 800 néző. Vezette: Robert Dumitru. KSE: Fekete–Tompa, Bukur, Căşunea­nu, Oláh, Gazda, Fozocos, Gajdó T., Gáll, Gajdó G., Damian. Játszott még: Papp, Vojna, Albu, Csulak. Gelence: Galtej–Jacob, Márkos, Marincea, Stana, Pap, Sala, Bărbăşescu, Ursu, Mitruţă, Dorvos. Játszott még: Bodeanu. Gólszerző: Gajdó G. (86.). Ifjúságiak: 2–1.

Igazi rangadót láthatott a mérkőzésre nagy számban kilátogató kézdivásárhelyi közönség, ahol a csapatok a legjobbat próbálták nyújtani. Mindkét oldalon bőven akadt ziccer, ám a mérkőzést eldöntő gólra egészen a 86. percig kellett várni. A nagyon fiatal és lelkes házigazdák megérdemelt győzelmet arattak a remekül futballozó kétszeres bajnok ellen. Gratulálunk a két együttesnek, és a szombati sikerével a Kézdivásárhelyi SE s a Gelence helyet cserélt a tabella élén. Nagy József
Nagyajta–­Csernátoni FC 2–4
Nagyajta, mintegy 100 néző. Vezette: Buceleanu Lóránt. Nagyajta: Neacşu–Incze, State, Kurta, Grădinaru, Istrate, Morcov, Kovásznai, Arherie, Szabó, Gulie. Játszott még: Márton, Bocz, Mihart. Csernátoni FC: Stupinean–Bajka, Sava, Handra, Ungureanu, Máthé, Gheorghe, Tuvichi, Orbán, Kajcsarácz, Ciorăşteanu. Játszott még: Lengyel, Bíró. Gólszerzők: Gulie (27., 45), illetve Kajcsarácz (50.), Gheorghe (55.), Orbán (58.), Máthé (82.). Piros lap: Neacşu (11.). Ifjúságiak: 2–4.
Az első félidő elején Neacşu kapus piros lapot kapott, így a folytatásban tíz emberrel játszott Nagyajta. Amíg a hazaiak bírták fizikailag, sikerült tartani az eredményt, viszont a második játékrészben felülkerekedtek a vendégek. Bartha István Zsolt
Illyefalva–Kilyén 2–1
Illyefalva, mintegy 60 néző. Vezette: Cristian Moldoveanu. Illyefalva: Kisgyörgy–Reimesch, Bocz, Pál, Bölöni, Pulugor, Dénes, Máté, Jakab, Bende, Veress. Játszott még: Szőcs, Pakó. Kilyén: Bogleş–Szakács, Asztalos, Szabó, Lupu, Prezsmer, Jankó, Ichimescu, Sánta, Mihály, Pap. Játszott még: Tóth, Szőcs. Gólszerzők: Bende (54.), Jakab (87.), illetve Jankó (13.). Ifjúságiak: 5–3.
Az első félidőben Kilyén játszott jobban, és egy nagy védelmi hibát követően Jankó révén Kilyén megszerezte a vezetést. A második játékrészben az illyefalvi csapat magára talált, több helyzetet dolgozott ki, és Bende szabadrúgásból szerzett góljával egyenlítettek, majd a 87. percben Jakab megszerezte a győzelmet érő találatot. Dénes Csongor
Uzon–Bardoc 3–2
Uzon, mintegy 100 néző. Vezette: Péter József. Uzon: Donose–Cortan, Popină, Kiss, Csiki, Kurtuly, Babei, Székely B., Airinei, Papp Cs., Kerekes. Játszott még: Székely R., Sorescu, Morar. Bardoc: Herman–Barabás, Lázár J., Potyó, Szabó, Balázsi I., Sânduleac, Szakács, Köpecky, Bedő, Lázár A. Játszott még: Bató, Varga, Balázsi G., Dénes. Gólszerzők: Kurtuly (2.), Babei (4.), Csiki (47.), illetve Lázár A. (25.), Lázár J. (80.). Ifjúságiak: 4–1.
Villámrajtot vettek a hazaiak, már a 4. percben 2–0-ra vezettek Kurtuly és Babei találatainak köszönhetően, majd kiegyensúlyozottá vált a mérkőzés. A második félidőben mindkét csapat rúgott gólt, és mindkét részről kimaradt több gólhelyzet. Összességében sportszerű találkozó volt, és megérdemelt hazai győzelem született. Rétyi András
Perkő–Bölön 5–1
Kézdiszentlélek, mintegy 150 néző. Vezette: brassói bíró. Perkő: Cornea–Forró, Bartók, Marthi, Sipos, Chifor, Bakk, Dima, Pászka, Kovács, Incze. Játszott még: Fábián. Bölön: Terza–Gergely, Zsigmond, Keresztes, Grigoraş, Gál, Cucu, Makó, Ştefănescu, Simon. Játszott még: Kisgyörgy. Gólszerzők: Incze (8., 19., 74., 80.), Kovács (14.), illetve Makó (70.). Ifjúságiak: 5–4.
Jól játszottak a házigazdák, akik Incze vezetésével magabiztos győzelmet arattak Bölön felett. Ötletes futballal állt elő Perkő, sok helyzetet kidolgozott, így megérdemelt hazai győzelem született. Voloncs Barna
További eredmények: Barót–Papolci FC 0–5 (gólszerzők: Toderaşcu 2., Ichimescu A. 36., Spetcu 42., Chioaşcă 75., Cătănescu 81./ ifjúságiak: 8–1), Kovászna–Berecki FC 2–1 (ifjúságiak: 0–3), Réty–Ozsdolai FC 4–1 (gsz.: Kerestély 15., Bercaru 36., Dahore 53., 86., illetve Barabás 62./ ifjúságiak 6–0).