Labdarúgás, III. ligaNem váltották gólra helyzeteiket, ismét pont nélkül maradtak

2017. november 13., hétfő, Sport
Nem fogott ki jó napot a Kézdivásárhelyi SE, amely sorozatban másodszor szenvedett vereséget a harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban, miután a 12. fordulóban 2–0 arányban kikapott a Darabani vendégeként. A felső-háromszéki csapat negyedszer maradt alul az idényben, idegenből pedig harmadszor térhettek haza pont nélkül.
  • Tofán Levente felvétele
    Tofán Levente felvétele
A kézdivásárhelyiek a Bunduc, Stanciu, Păun, Tankó, Gajdó T., Gazda, Gáll, Ştefănescu, Gajdó G., Babei, Boricean tizeneggyel léptek pályára, majd a második félidőben lehetőséget kapott Bukur, Kurtuly, Rancz és Szabó is. A céhes városi csapatnak, akárcsak az előző fordulóban, most is gondjai adódtak a helyzetkihasználással, míg a többnyire a védekezésre koncentráló hazaiak két ellentámadásból meglepték ellenfelük védelmét, és begyűjtötték a három pontot. Már a 12. percben előnyhöz jutottak a moldvaiak Răzvan Cărăbuş góljának köszönhetően, aki a védők bizonytalanságát kihasználva juttatta vezetéshez csapatát. A folytatásban a Gazda József irányította labdarúgók többet birtokolták a labdát, de a mezőnyfölény gólokban nem mutatkozott meg, annak ellenére sem, hogy csatáraik két alkalommal is túljártak a házigazdák kapusának eszén, de nem tudtak betalálni az üres kapuba. Alin Babei kapussal szemben hagyott ki egy hatalmas ziccert, első lövését a hálóőr még hárította, de a visszapattanóra ismét lecsapott a csatár, azonban ahelyett, hogy az üres kapuba gurított volna, fölé rúgta. Vlad Boricean is hasonló helyzetbe került, kicselezte a hazai kapust, majd öt méterről a gólvonalon helyezkedő védőjátékost találta el. Gajdó Gothárd sem járt több szerencsével, a tizenhatoson belül megpróbálta erőből bevenni a kaput, azonban lövése elszállt a keresztléc fölött.
A KSE számtalan gólhelyzete ellenére a 80. percben Alexandru Stancoschi révén a hazaiak még egyszer eredményesek voltak, ez pedig megpecsételte a kézdivásárhelyiek sorsát. A felső-háromszékiek idénybeli negyedik mérkőzésükön nem szereztek gólt, és sorozatban ez volt a második 2–0 arányú vereségük. A KSE a 13. fordulóban, szombaton 14 órától a tizenkettedik helyen álló Paşcani csapatát fogadja a Sinkovits Stadionban.
„Ordítóbbnál ordítóbb helyzeteket hagytunk ki, számomra érthetetlen módon. Ezeket a meccseket minden gond nélkül hoznunk kellett volna, és a harmadik helyen lehetnénk, ehelyett a tizenegyediken állunk. Nem is bántana a vereség, ha jobb lett volna az ellenfél, de beálltak védekezni, és alig volt kapura lövésük, mégis nyerni tudtak. A következő mérkőzéseinket mindenképpen hoznunk kell” – nyilatkozott a mérkőzés után Gazda József edző-játékos.
További eredmények: Paşcani–Valea Mărului 5–3, Galaci Metalosport–Bákói Aerostar 1–10, Székelyudvarhelyi FC–Barcarozsnyó 0–2, Focşani–FK Csíkszereda 2–2, Bucovina Rădăuţi–Roman 0–0, Galaci Oţelul–Sporting Lieşti 2–1, a Szászhermányi FC szabadnapos volt.
15. Metalosport       0    0    11      2–84      0
A 13. forduló mérkőzései: Valea Mărului–Galaci Metalosport, Kézdi­vásárhelyi SE–Paşcani, Roman–Darabani, FK Csíkszereda–Bucovina Rădăuţi, Barcarozsnyó–Focşani, Spor­ting Lieşti–Székelyudvarhelyi FC, Bákói Aerostar–Szászhermányi FC, a Galaci Oţelul áll. (miska)
Cikk megjelenési időpontja: 2017-11-13 00:00