Labdarúgás, Nemzetek Ligája 2018-ban először győzött a magyar válogatott

2018. szeptember 13., csütörtök, Sport
A magyar labdarúgó-válogatott kedden 2–1 arányban legyőzte Görögország csapatát a Groupama Arénában rendezett zárt kapus Nemzetek Ligája-mérkőzésen, így megszakította öt meccsen át tartó nyeretlenségét.
  • Sallai Roland és Kleinheisler László gólöröme Fotó: Illyés Tibor
    Sallai Roland és Kleinheisler László gólöröme Fotó: Illyés Tibor
A magyarok jól kezdték a mérkőzést, már a 15. percben látványos támadásból vezetést szereztek a válogatottban először eredményes Sallai Roland révén. Nem tartott sokáig az előny, hiszen a 18. percben egyenlítettek a görögök, Kosztasz Manolasz szintén első találatát ünnepelhette a nemzeti mezben. A vendég csapat átvette a kezdeményezést, több veszélyes helyzetet is kialakított, míg védekezésben szabálytalanságokkal tördelték a játékot. A Marco Rossi irányította labdarúgók az első játékrész végén mezőnyfölényben játszottak, ez pedig a 43. percben góllá érett, Kleinheisler László bombázott védhetetlenül a hálóba.
A szünet után a házigazdák akarata érvényesült a mezőnyben, viszont lehetőség inkább a vendégek előtt adódott, ám Gulácsi Péter több alkalommal is bravúrral védett. Újabb gólt már egyik csapat sem rúgott, így a magyar válogatott megszerezte első győzelmét a Nemzetek Ligájában. A magyarok 1987 októbere után nyertek újra tétmérkőzésen a görögök ellen, míg 2018-ban négy vereség és egy döntetlen után első győzelmüket aratták. A magyar csapat két idegenbeli mérkőzéssel folytatja szereplését a Nemzetek Ligájában: október 12-én a görög, október 15-én pedig az észt együttes otthonában lép pályára.
Eredmények, csoportmérkőzések, 2. forduló:
* A-osztály, 1. csoport: Franciaország–Hollandia 2–1; 2. csoport: Izland–Belgium 0–3; 3. csoport: Portugália–Olaszország 1–0; 4. csoport: Spanyolország–Horvátország 6–0
* B-osztály, 1. csoport: Ukrajna–Szlovákia 1–0; 2. csoport: Svédország–Törökország 2–3; 3. csoport: Bosznia-Hercegovina–Ausztria 1–0; 4. csoport: Dánia–Wales 2–0
* C-osztály, 1. csoport: Skócia–Albánia 2–0; 2. csoport: Finnország–Észtország 1–0; 3. csoport: Fehéroroszország–Norvégia 1–0, Ciprus–Szlovénia 2–1; 4. csoport: Szerbia–Románia 2–2 (gólszerzők: Mitrovic 26., 63., illetve Stanciu 48. – tizenegyesből, Țucudean 68.), Montenegró–Litvánia 2–0
* D-osztály, 1. csoport: Grúzia–Lettország 1–0, Andorra–Kazahsztán 1–1; 2. csoport: Moldova–Fehéroroszország 0–0, San Marino–Luxemburg 0–3; 3. csoport: Málta–Azerbajdzsán 1–1, Koszovó–Feröer-szigetek 2–0; 4. csoport: Macedónia–Örményország 2–0, Liechtenstein–Gibraltár 2–0. (miska)