0—0 Labdarúgás, III. LigaSepsi Royal SC—Brăneşti 0—3

2008. augusztus 18., hétfő, Sport

Sepsiszentgyörgy, Szemerja negyedi stadion, kb. 200 néző. Játékvezető: Cristina Dorciovan (Câmpulung Muscel). Royal SC: Mihók—Cosma (Macriş, 78.), Fodor, Kónya (Butnaru, 85.), Lup, Puşcaşu (Văidean, 69.), Máthé (Roşu, 69.), Seciu, Morcov, Török, Nicolae. Brăneşti: Chirea—Urda, Nicoară, Bar, Velicu, Isac (Răuţă, 82.), Rotaru, Chiriţă, Ioniţă, Oprea (Scurtu, 78.), Nedelcu (Stan, 45.). Sárga lap: Fodor, Nicolae, Lup, Nicolae, Nedelcu. Piros lap: Nicolae (62.). Szöglet: 2—3. Kapura lövések: 2—12 (kapu területére: 1—10). Gólszerzők: Stan (66.), Rotaru (80.), Oprea (81.).

A vendégek már az első negyedórában tudtunkra adták, hogy felkészültebbek a rajtra, s már a 12. percben Rotaru próbára teszi Mihók Leventét. Hét-nyolc perccel később Urda fejese a felső lécre pattanva hagyja el a játékteret. Mi a fél óra végén veszélyeztethetnénk először a vendégek kapuját, ha Nicolae fejesében volna erő is (hazaadásnak bizonyul). A 36. percben Nedelcu futja le Cosmát, szerencsénkre gyengén lő, s nem okoz különösebb gondot kapusunknak. A félidő utolsó percében Ioniţă bombáját üti ki Mihók. Ezt is megúsztuk.

Szünet után mintha-mintha életmagra kapott volna csapatunk, határozottabbnak, összeszedettebbnek tűnt, s az 56. percben Török lövése alig kerüli el a jobb felső sarkat. Akkor nem gondoltuk, hogy ez lesz a félidőben az egyetlen kapura lövésünk... Két perccel később Mihóknak kell védenie egy szabadrúgást. Teszi nyugodtan s biztosan. Négy perccel később a második sárga lapját is begyűjtő Nicolaét kiállítják. A 66. percben aztán ő is tehetetlen. Rotaru elszalad a jobb szélen, ügyesen középre ad, és a frissen beállt Stan fejéről a hálóba vágódik a labda. 0—1. Nyolc perccel később Oprea nagy lövését hárítja bravúrral kapusunk. Fokozódik, fokozódik a vendégek nyomása. A 80. percben a bal szélről belőtt labdát Rotaru juttatja a hálóba. 0—2. Rá egy percre pedig Oprea megszédíti védelmünket, s remek cselsorozata végére góllal tesz pontot. 0—3. Mi tagadás, ennyi különbség volt is a két csapat között. A Royalnak sokat, nagyon sokat kell még fejlődnie, hogy elérje egy III. ligás csapat szintjét. Jó munkát, legények!

Az első forduló eredményei: Videle—Breaza 2—1, Brazi—Berceni 0—0, Titu—Tatrang 2—0, Clincebi—Conpet Ploieşti o—1, Bukaresti Haladás II.—Filipeştii de Pădure 2—2, Predeál—Négyfalu 0—1, Boldeşti—FC Petol II. 5—0, Botfalu—Bukaresti Juventus 1—0.

A II. forduló: Breaza—Brazi, Berceni—Titu, Tatrang—Clinceni, Conpet Ploieşti—Sepsi Royal SC, Filipeştii de Pădure—Predeál, Brăneşti—Haladás II., Négyfalu—Boldeşti, FC Petrol II.—Botfalu, Juventus—Videle.