Forma–1Hamilton nyerte a jubileumi versenyt

2019. április 15., hétfő, Sport

A címvédő és ötszörös világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte vasárnap a Kínai Nagydíjat, a Forma–1 történetének ezredik versenyét, és ezzel átvette a vezetést a vb-pontversenyben. A 34 éves Hamiltonnak ez az idei második, pályafutása 75. futamgyőzelme, Sanghajban karrierje hatodik diadalát aratta, ez rekord.

• Fotó: LAT Images / Glenn Dunbar
    Fotó: LAT Images / Glenn Dunbar

A címvédő mögött csapattársa, a finn Valtteri Bottas ért célba másodikként, míg a harmadik helyen a négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája végzett. Hamilton a rajtnál azonnal megelőzte a pole pozícióból startoló csapattársát, közben egy sorral hátrébb a két Ferrari-pilóta közül Charles Leclerc volt jobb helyzetben az első kanyarban.

A 11. körben Vettel megelőzte márkatársát és feljött harmadiknak, nyolc körrel később azonban a bokszba hajtott kerékcserére. Bottas a második helyről a 22. körben állt ki új gumikért, a versenyben vezető Hamilton és Leclerc pedig egy körrel később járt a bokszban friss abroncsokért. A kerékcserék után az élen megmaradt a Hamilton, Bottas, Vettel sorrend, Leclerc elé viszont egy korai bokszkiállásnak köszönhetően feljött negyediknek Max Verstappen.

A holland pilóta aztán a 35. körben ismét kiállt új gumikért, így a Ferrari is azonnal kihívta a bokszba a német világbajnokot, a Mercedes pedig dupla kerékcserét hajtott végre, Hamilton és Bottas azonos körben, közvetlenül egymás után hajtott be a csapat elé friss abroncsokért. Tíz körrel a vége előtt Hamilton magabiztosan vezetett, mögötte Bottas és Vettel száguldott másodikként és harmadikként. A hajrában Hamilton győzelmét és a kettős Mercedes-diadalt semmi nem veszélyeztette, a negyedik helyen végül Verstappen végzett, Leclerc ötödikként zárt.

A világbajnokság két hét múlva Azerbajdzsánban folytatódik.

A vb-pontversenyek állása 3 futam után: * pilóták: 1. Lewis Hamilton 68 pont, 2. Valtteri Bottas 62 pont, 3. Max Verstappen 39 pont, 4. Sebastian Vettel 37 pont, 5. Charles Leclerc 36 pont * csapatok: 1. Mercedes 130 pont, 2. Ferrari 73 pont, 3. Red Bull 52 pont, 4. Renault 12 pont, 5. Alfa Romeo 12 pont.