TeniszAustralian Open-győztes a Babos–Mladenovic páros

2020. február 1., szombat, Sport

Babos Tímea és Kristina Mladenovic nyerte meg a női párosok versenyét az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. A magyar–francia páros a tegnapi döntőben két sima szettben győzte le a Hszie Szu-vej–Barbora Strycova tajvani–cseh kettőst.

• Fotó: AP / Andy Brownbill
    Fotó: AP / Andy Brownbill

A második helyen kiemelt magyar–francia kettős korábban két Grand Slam-trófeát gyűjtött. Nyert 2018-ban az Australian Openen, majd tavaly a Roland Garroson, 2018-ban Wimbledonban, tavaly Ausztráliában pedig kikapott a fináléban. Babos és Mladenovic sorozatban harmadszor jutott el a melbourne-i döntőbe. 2004 óta először fordult elő, hogy egy női páros szettveszteség nélkül diadalmaskodott az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

Strycova rögtön elvesztette az adogatását, majd Babos két bréklabdáról hozta a sajátját. Két újabb brék következett, a remek fogadásoknak köszönhetően Mladenovic és Strycova sem tudta hozni a szerváját, majd Babos adogatásai után 4:2 lett az állás, és innen már hozta a játszmát a magyar–francia duó.

A cseh játékos miatt a második szett is brékkel indult, ekkor már egyoldalú volt a mérkőzés, és nemsokára 4:1 volt az állás. Az elbizonytalanodó ellenfél egyre többet rontott, újabb kiváló Babos-szervákkal pedig 5:1-re elhúzott a világbajnok duó. Innen már nem volt kérdés a győztes kiléte, Babos és Mla­denovic 1 óra 12 perc elteltével boldogan ölelkezhetett össze.

A 26 éves Babos Tímea 23. – Mladenovic oldalán a tizedik – tornagyőzelmét aratta párosban, és ő az első magyar játékos, aki a profik között három GS-címet nyert. A magyar–francia kettős a trófea mellé összesen 760 ezer ausztrál dollárt kapott.

Férfi egyesben Dominic Thiem négy szettben, az utolsó két játszmát egyaránt rövidítéssel nyerve diadalmaskodott Alexander Zverev felett az ausztrál nyílt teniszbajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a fináléba, ahol a világranglista második helyén álló Novak Đoković lesz az ellenfele. A 26 éves osztrák játékos korábban a 4. fordulónál még sosem jutott tovább Melbourne-ben. Đoković kívánsága az ötszettes elődöntőről nem jött be, viszont a 3 óra 42 perces találkozóra nem lehet azt mondani, hogy Thiem könnyedén verekedte volna be magát a vasárnapi döntőbe.

Eredmények: * női páros: Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)–Hszie Szu-vej, Barbora Strycová (tajvani, cseh, 1.) 6–2, 6–1 * férfi egyes: Dominic Thiem (osztrák, 5.)–Alexander Zverev (német, 7.) 3:6, 6:4, 7:6, 7:6.