Forma–1Hamilton 90. győzelme a kétszer félbeszakított futamon

2020. szeptember 14., hétfő, Sport

A címvédő Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője nyerte a vasárnapi Toszkán Nagydíjat, amelyet baleset miatt kétszer is félbeszakítottak. Hamilton mögött csapattársa, a finn Valtteri Bottas ért célba másodikként, míg harmadikként a Red Bull thaiföldi versenyzője, Alexander Albon végzett.

• Lewis Hamilton. Fotó: M4 Sport
    Lewis Hamilton. Fotó: M4 Sport

A rajtot Bottas jobban kapta el, mint Hamilton, közben Charles Leclerc az ötödik helyről a harmadikra jött fel. A második kanyarban két baleset is történt, Max Verstappen és a múlt héten Monzában futamgyőztes Pierre Gasly kiesett, a versenybíróság pedig a pályára küldte a biztonsági autót. A Safety Car a hatodik kör végén engedte útjára a mezőnyt, de már a célegyenesben újabb látványos baleset történt. A verseny nagyjából 20 perc szünet után ismét állórajttal folytatódott.

A második start Hamiltonnak sikerült jobban, az első kanyarban kívülről elment Bottas mellett, Leclerc pedig csak néhány kör erejéig tudta őrizni a harmadik helyet. A 43. körben Lance Stroll egy defekt miatt nagy balesetet szenvedett, a pályát övező gumifalat pedig javítani kellett, ezért ismét piros zászlóval kellett félbeszakítani a futamot.

A versenyzők 20 perc szünet után álltak fel újra a rajtrácsra, a futam harmadik állóstartját pedig Ricciardo kapta el a jobban, és feljött másodiknak. Így 13 körrel a leintés előtt Hamilton, Daniel Ricciardo, Bottas volt a dobogós helyeken száguldók sorrendje, de a Mercedes finn pilótája a kör végén azonnal visszajött másodiknak. A hajrában Bottas már nem tudta veszélyeztetni Hamilton sikerét, Ricciardo pedig elveszítette a harmadik pozíciót Albonnal szemben.

A Ferrari történetének 1000. futamán az idén gyengélkedő maranellói istálló mindkét versenyautója pontot szerzett: a monacói Charles Leclerc nyolcadik, a Sebastian Vettel pedig tizedik lett.

A világbajnoki idény két hét múlva Szocsiban, az Orosz Nagydíjjal folytatódik.