Erasmus+ akkreditációt nyert két háromszéki iskola és két megyei szintű tanügyi intézmény, ami azt jelenti, hogy a következő öt esztendőben egyszerűsített eljárással, könnyebben jutnak hozzá az Erasmus+ pályázási alap összegeihez. A hírt közölték az érintettekkel, köztük a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégiummal, ennek jelentőségéről Sztakics Éva iskolaigazgatót kérdeztük.
Az intézményvezető elmondta, tavaly októberben nyújtottak be pályázatot az akkreditációra, amelyben megfogalmazták azokat a célkitűzéseket, amelyeket el szeretnének érni uniós támogatással. Négy témakört jelöltek meg, ezeknek elkészítették az előzetes megvalósítási terveit, és amint lehetőség nyílik rá, pályáznak a finanszírozásukra. Az akkreditált intézmények pályázatait egyszerűbb elbírálásnak vetik alá, ez megkönnyíti az eljárást, könnyebb lehívni az adott programra igényelt összeget – mondotta.
A Székely Mikó Kollégium innovatív tanítási módszerek, a tolerancia és különbözőségek elfogadása, az egészséges életmód és a környezetvédelem terén kíván megismerkedni európai példákkal, ezekhez a témákhoz, programokhoz fogja megkeresni a partnereket – mondta az igazgató.
Az innovatív módszerek tekintetében elsősorban az idegennyelv-oktatásra szeretnének hangsúlyt helyezni, olyan gyakorlatokat megismerni, amelyek többek között a román nyelv tanításában is hasznosak lehetnének, de a számítástechnikai eszközök, programok terén is érdekeltek megtudni, hol, mit és hogyan használnak. A tolerancia és különbözőségek témakörben kulturális kapcsolatok kiépítésére gondolnak, az egészséges életmód terén a testnevelés, táplálkozás, mentálhigiéné vonatkozásában szeretnének tapasztalatokat gyűjteni, a környezetvédelem témakörben azt tartják a legfontosabbnak, hogy ami máshol jól működik, azt megtanulják és itthon továbbadják a szűkebb és tágabb környezetben. Mivel az Erasmus+-alapokból mobilitási programokat támogatnak, a megvalósításuk a járványügyi helyzettől függ, ezért egyelőre konkrét időpontokról nem lehet beszélni.
A tavaly októberben indított Erasmus+ akkreditációs folyamat négy háromszéki nyertese: a Székely Mikó Kollégium, a bodzafordulói Mihail Sadoveanu Általános Iskola, a sepsiszentgyörgyi székhelyű Csutak Vilmos Pedagógusok Háza és a Megyei Erőforrás és Nevelési Tanácsadó Központ.