Narancssárga tank fogadja a Magma Kortárs Kiállítótér nagytermébe belépőt: Lea Rasovszky fiatal bukaresti képzőművész alkotása.
A hat méter hosszú, négy méter széles, két méter magas szerkezet a valóságos tankméretet követi, abban különbözik modelljétől, hogy műanyag és felfújható, valójában szuszog, szabályos időközönként kiengedi magából a levegőt, majd újra támadó állást vesz fel. Miklós Szilárd Háború előtt, háború után című installációjának kiszáradt fenyőágai monoton ismétlődése köré szövi harcos történeteit. Németh Árpád Ganéháború című videóján semmi meglepő nem lenne, ha a trágyát szétloccsantó merőkanál nem háborúviselt katonasisakból készült volna. A szemközti vetítésen katonatiszti zakó tisztítását, címeres gombjainak fényezését láthatjuk Iulia Toma Tökéletes című filmjén.
A Magma ezúttal Pop-up tankolás címmel a háborút választotta pénteken nyílt kiállítása témájául, melyhez a felsoroltakon kívül még Csiki Csaba és Kiss Zsuzsanna, László István és Váncsa Domokos szólt hozzá. A tárlat megnyitóját kitöltötte egy közönségnek feltett kérdés: Ön szerint a fegyverkezés azért van, mert a háború az ember természetéhez tartozik, vagy azért van háború, mert zajlik a fegyverkezés?