Labdarúgás III. ligaKSE—FCM II. 1—3

2007. június 4., hétfő, Sport

Sinkovits-stadion, kb. 150 néző. Vezette: Bogaci A. (Bukarest). KSE: Gazda—Boga, Varga, Butnaru, Biró, Szabó, Csegezi, Căşuneanu, Csulak, Postolică (Török, 73.), Jacob. FCM II: Luca—Lunganu, Hrinic, Carnariu, Andrei, Dornescu (Răducanu II., 73.), Întuneric, Liutec, Banciu (Iuraşi, 81.), Huibani, Berza (Răducanu I., 85.). Gólszerzők: Csegezi (20.), illetve Dornescu (6.), Breza (17.), Liutec (36.). Kapura rúgások: 6—12 (kapu területére: 2—5). Szöglet: 2—3.

Gyönyörűen előkeszített pálya várta az idei bajnokság utolsó hazai mérkőzésen pályára lépő KSE-t és ellenfelét, a FCM II.-t. Jól kezdett a fiatal kézdivásárhelyi gárda, de ennek ellenére a 6. percben a vendégek mégis megszerezték a vezetést (0—1). A gyorsan esett gól után a vendégek átvették a játék irányítását, és a 17. percben Breza 20 méterről egy óriási lövéssel másodszorra is bevette Gazda kapuját (0—2). A 20. percben Csulak réven büntetőhőz jutott a KSE, amit Csegezi értékesített. A szépítést követően szárnyra kapott a hazai együttes, de újabb gólt mégis a bákóiak rúgtak. A 36. percben Liutec harmadszor is megzörgette Gazda kapujának hálóját, és 1—3-as eredménnyel fordultak a csapatok. A második játékrészben többnyire a középpályánál zajlott a játék, különösebb helyzet egyik kapunál sem adódott. (józsef)

Aerostar—Transkurier 5—0 (2—0)

Bákó, vezette: Bogdan Hamcioriuc (Jászvásár). Aerostar: Biliboic—Fărcaş, Adăscăliţei, Dragote, Dragomir, Mărădoiu, Miron, Sascău (Bituşcă), Petrea (Varea, 75.), Movileanu, Carp (Ghioc, 60.). Transkurier: Gecse — Fodor (Tani, 65.), Szakács, Horvat, Chirvase, Geamăn, Buceceanu (Kövecsi, 70.), Kiss, Ruzsa, Kurtuly, Rădulescu (Dénes, 46.). Gólszerzők: Fodor (15. — öngól), Miron (20.), Petrea (55.), Movileanu (65.) és Mărădoiu (70.).

A nagyon tartalékos és fiatal szentgyörgyi csapat a mérkőzés első negyedórájában még állta a sarat, de Fodor 15. percbeli öngólja elindította a megyeszékhelyi gárda mélyrepülését. A találkozó első felvonásában a vendéglátóink még egyszer betaláltak Gecse kapujába, és 2—0-s bákói vezetésnél fordultak a csapatok. A mérkőzés második fele nem hozott változást a piros-fehérek játékában, sőt, az újabb kapott három gól megpecsételte a találkozó végkimenetelét. Az ötgólos különbséggel elszenvedett vereség az idei bajnokság legrosszabbul sikerült meccse volt, de nagyon reméljük, hogy péntekre csapatunk összeszedi magát, hiszen a listavezető Focşani látogat el Sepsiszentgyörgyre. (tibodi)

A forduló további eredményei: Willy—Székelyudvarhely 2—2, Moineşti—Ceahlăul II. 4—0, Focşani—Rm. Sărat 0—1, Jászvásári Poli II.—Pambac 0—2, Roman—Leonard 0—1, CFR—Acél II. 3—0. A Galaci Poli—Fălticeni mérkőzés eredménye nem érkezett meg.

18. Udvarhely 3 3 27 19—116 12

A 2006—2007-es idény utolsó játéknapjának mérkőzései: Transkurier—Focşani, Fălticeni—KSE, Ceahlăul II.—Willy, Acél II.—Aerostar, Székelyudvarhely—CFR, Pambac—Moineşti, FCM II.—Roman, Leonard—Jászvásári Poli II., Rm. Sărat—Galaci Poli. (t)