A Polgár-Társ Alapítvány támogatásával szervezték meg az idei első Nemere Útja-tábort a kurtapataki iskolában.
Az elő-kerékpáros csapat fehér színnel alapozta a jelzéseket; utánuk kis idővel indultak az utókerékpárosok, akik a fehérre zölddel és pirossal festettek jelzést. A szekeres csapatnak oszlopokat kellett a földbe állítania, ahol nincs az út mentén fa, villanyoszlop vagy híd, hogy arra kerüljenek a jelzések.
A csapatok a következő településeket érintették: Ozsdola, Kézdimartonos, Bereck, Lemhény, Kézdialmás, Csomortán, Esztelnek, Kurtapatak, Bélafalva, Kézdiszentkereszt, Kézdiszentlélek, Kiskászon, Kézdiszárazpatak, Kézdikővár, Torja és Kézdivásárhely. Első este a kurtapataki iskolában berendezett táborhelyükön Csutak Magdolna, a Zöld Nap Egyesület önkéntese Természeti különlegességek Bálványos környékén címmel tartott előadást, Fejér Ameli Lilla és Deszke Kriszta Bea ének- és gitárszóval szórakoztatta a résztvevőket.
A Zöld Nap Egyesület és a kolozsvári Cholnoky Jenő Földrajzi Társaság közösen hozza létre a Nemere zöld utat Felső-Háromszéken azzal a céllal, hogy feltárja és ismertesse annak természeti és kulturális értékeit, hagyományait. A zöld út témája a borvizek és a kúriák, forrásból több mint harmincat, kúriákból közel nyolcvanat érint. A kijelölt környezetbarát utak alkalmasak kerékpárral vagy lóháton való napi közlekedésre, megkönnyítve a helybeliek helyzetét is, emellett kirándulások megszervezésére, hiszen a környéken sok a természeti és kulturális kincs. Miután sikerül az utakat, ösvényeket megfelelően ellátni irányjelzőkkel és információs táblákkal, következik az út népszerűsítése és használata. Az út megjelölését 2010 őszén kezdték el. A tervezett útvonal több mint 230 km-t tesz ki Kézdi- és Orbaiszék 48 településén. Májustól augusztusig a szervezők terepgyakorlat jellegű négy kirándulást és közösségi fórumokat szerveznek. A kirándulások során GPS-méréseket, jelfestéseket végeznek, információs táblákat helyeznek el a Nemere Útja mentén.