„A gyulafehérvári ünnepségek a református parókia udvarán kezdődtek, ahol felavatták az új haranglábat. Gudor Botond református esperes házigazdaként köszöntötte a vendégeket. Elmondta: a Háromszékről származó harangláb megalkotásában sokat segített a vargyasi Sütő család.
A baróti Demeter László ismertette a harangláb történetét, majd adománylevelet és egy díszzászlót adott át az esperesnek, amelyet Szekeres Attila István mezőmadarasi származású sepsiszentgyörgyi heraldikus, a címertudomány doktora, valamint Puskás-Bajkó Gábor hímző-grafikus adományozott a gyulafehérvári egyházközségnek. A harang a Fehér megyei Marosszentimre gyülekezet nélkül maradt templomából származik” – írja a kolozsvári Szabadság napilap az iktári Bethlen Gábor Erdély fejedelmévé választásának 400. évfordulója kapcsán szervezett Fehér megyei rendezvénysorozatról szóló beszámolójában.
A haranglábat a vargyasi népművész Sütő család tagjai faragták, ácsolták Sütő István vezetésével. Az arra szerelt márványtáblát Szabó Imre baróti kőfaragómester készítette. Felirata: E haranglábat állíttatta Bethlen Gábor fejedelem uralkodásának 400. évfordulója alkalmával a Gyulafehérvári Ref. Egyház, a Nagyenyedi Ref. Egyházmegye, a Bod Péter Alapítvány és Kovászna Megye Tanácsa Gyulafehérvárott 2013. október 26-án.
A Szekeres Attila István által tervezett és a Puskás-Bajkó Gábor vezette brassói Timega Design Kft. által készített címeres selyemzászló adománylevelében olvasható: „a Székelyföld–szórvány és szórvány–szórvány kapcsolatok erősítése végett az alkalomhoz illő ajándékot nyújtunk a Gyulafehérvári Református Egyházközségnek. Az évforduló kapcsán a fejedelemhez köthető adományról van szó, és éppen azért esett a választás Gyulafehérvárra, mert Bethlen Gábor 1629. július 13-án Gyulafehérváron kibocsátott oklevelével emelte nemesi rangra az erdélyi és partiumi igehirdetők utódait, és adományozott számukra nemesi címert. Adományunk a fent említett címerből ihletett jelkép: mindkét oldalán hímzett, címerrel ékesített fehér selyemzászló. A zászló közepét a Gyulafehérvári Református Egyházközségnek szánt címer foglalja el. (…) Napjainkban, amikor a címert nem uralkodói adomány biztosítja, szokásjog alapján a tartós használat szentesíti azt. Kívánjuk, hogy a Gyulafehérvári Református Egyházközség állandóan használja nemes jelképét, és minél több ünnepi alkalma adódjék zászlaja magasba lendítésére.”
A gyulafehérvári Vár téren tartott előadás-sorozaton fellépett a sepsiszentgyörgyi Codex régizene-együttes és a Százlábacskák néptánccsoport, amelyek részvételét a Kovászna megyei önkormányzat biztosította. A baróti Tortoma Kiadó saját standdal jelent meg a vásárban. A megyeházát a Demeter László tanácstag, szórványfelelős által vezetett küldöttség képviselte.