Minszkben is kikapott a Sepsi-SICHorizont Minszk–Sepsi-SIC 97–65

2013. november 15., péntek, Közélet

(20–21, 24–17, 30–12, 23–15)
Minszk, mintegy 200 néző. Vezette: Dariusz Lenczowski (lengyel), Elena Chernova (orosz), Per-Kristian Larsen (norvég). Minszk: Troina 7/3, Trafimava 7/3, Khomenchuk 23, Tarasava 6, Likhtarovich 21/6–Baklaha, Lipinskaya 2, Ivashchanka, Khatsko, Anufryienka 28/9, Nadzezhka 1, Kress 2. Edző: Anatoli Buyalski.

Sepsi-SIC: Loyd 24/6, Mitov 4, Bejtic 12/6, Prahalis 12, Watson 11–Cursaru 2, Kokovay, Sinka, Dinca, Kelemen, Debreczi. Edző: Nemes Áron. Mezőnybeli dobószázalék: 37/68, 54 százalék – 26/61, 42 százalék. Büntetők dobószázaléka: 16/22, 72 százalék – 9/12, 75 százalék. Lepattanók: 39–30. Legtöbb lepattanó: Khomenchuk 11, illetve Mitov 7. Legtöbb gólpassz: Anufryienka 5, illetve Prahalis 3.
Elvesztette második Európa Kupabeli mérkőzését a Sepsi-SIC, amely tegnap este a sorozat második körében 32 pontos különbséggel kapott ki a Horizont Minszk ott­honában. A C-csoport másik meccsén a hazai környezetben pályára lépő török Tarsus 91–62 arányban diadalmaskodott az orosz Dinamo Novoszibirszk ellen.
A csütörtöki találkozó első félideje nagyon kiegyensúlyozott küzdelmet hozott, a csapatok felváltva vezettek, és a szentgyörgyi zöld-fehér kosarasok mindössze hatpontos hátrányban vonultak szünetre. A térfélcserét követően azonban teljesen megváltozott a játék képe: a hazai csapat átvette a kezdeményezést, és a harmadik negyedben mutatott jó játékuknak köszönhetően magabiztosan nyerték meg a párharcot. A meccs legjobb szentgyörgyi játékosa a 24 pontig jutó Loyd volt, a fehéroroszoknál viszont Anufryienka 28 ponttal járult hozzá a hazai csapat fölényes sikeréhez.
A Sepsi-SIC vasárnap 18 órától a bajnoki címvédő Aradi ICIM-et fogadja a női nemzeti liga 8. fordulójában, míg a következő nemzetközi meccsét november 20-án játssza a Dinamo Novoszibirszk vendégeként.