KosárlabdaSepsi-Sic–Gyulafehérvár 66–54

2015. március 31., kedd, Sport

(19–13, 16–10, 18–18, 13–13)
Sepsiszentgyörgy, Szabó Kati Sport­csarnok, telt ház. Vezette: Ber­ta­lan István (Kolozsvár), Ciprian Cio­can (Nagybánya). Sepsi-SIC: Jeffery 8, Harrison 16, Pascalău 7, Marshall 19, Părău 8, Murphy 8, Lovász, Ke­lemen, Kokovay, Debreczi, Kilin, Cutas. Gyulafehérvár: Pavel 15, Deu­ra 5, Fodor, Agunbiade 18, Ar­delean, Beldian, Price 8, McFarland 1, Kuster 7. Hárompontosok: 13/3 – 23 százalék, ill. 11/3 – 27 százalék. Büntetők: 19/13  – 68 százalék, ill. 19/15 – 79 százalék. Lepattanók: 32 ill. 31.

Kiegyensúlyozott meccskezdést hozott csapatunk első elődöntőbeli mérkőzése a gyulafehérvári Egyetem ellen. Marshall kosara vezette fel az első felvonást, erre a másik oldalról Pavel és Kuster válaszolt. Támadásunk több esetben akadozott, pár ziccer is kimaradt. 6–8-ra még a vendégek vezettek, mikor zsinórban dobott 6 pontunkkal megfordítottuk az állást. Ekkor Jeffery egy betörést követően csúnya sérülést szenvedett és hosszú pecekre kidőlt. A helyére beálló, sérüléséből visszatérő Pascalău új lendületet tudott adni a csapatnak, a negyedet 6 pontos előnnyel zártuk (19–13). A második negyed Marshall (csapata legjobbja 19 pont, 8 lepattanóval) triplájával indult, amire nem késett Agunbiade távoli válasza, a folytatásban a csapatok felváltva találtak be, az adok-kapokból mi jöttünk ki jobban, az állás a szünetben 35–23 volt. A fordulás után tovább folyt a kiegyenlített játék, a 28. percben a fehérváriaknak sikerült 5 pontra felzárkózniuk, majd egy 10–0-s roham lehűtötte a kedélyeket, és a végére sikerült megszerezni a párharc első, nagyon fontos győzelmét.
A másik elődöntő: CSM Târ­goviştei MSC–Aradi ICIM 79–53 (22–13, 22–17, 17–16, 18–7) (nemes)