Kézilabda, A-osztálySepsi-SIC–Temesvár 32–30 /17–15/

2015. október 19., hétfő, Sport

Sepsiszentgyörgy, a Berde Áron Közgazdasági és Közigazgatási Szakközépiskola sportterme, 150 néző. Vezette: M. Brebu és B. Ciobea (mindkettő Argeş megyéből). Sepsi-SIC: Bíró–Mátis Z. 11, Voloncs 8/4, Bălăceanu 3, Boriceanu 2, Hageanu 2, Dobra 1. Cserék: Popovici 3, Lăcătuş 2, Benkő, Condurache, Simma, Györkovács, Borbáth, Mátis H., Lazar (kapus). Edző: Vida Attila. Temesvár: Rusu–Puta 3, Şunei 3, Singiorzan 1, Istrate 5, Pintilie 7/1, Butulia 5. Cserék: Prundaru 1, Senciuc 3, Negrea 1, Martin 1, Popan, Apostolescu, Turlea (kapus). Edző: Sorinel Voicu. Büntetőpercek: 0–6. Hétméteresek: 4–1 (értékesítve: 4–1).

• Fotó: Henning János
    Fotó: Henning János

Izgalmas és látványos mérkőzésen a Sepsi-SIC megérdemelten szerezte meg idei első győzelmét Temesvár ellen az A-osztályos női kézilabda-bajnokság hatodik fordulójában. Voloncs révén a zöld-fehér mezesek szerezték meg a találkozó első gólját, majd az eladott labdáknak köszönhetően a vendégek hamar átvették a vezetést. A 15. percben már négy gól előnyük volt a temesvári lányoknak, azonban Vida Attila időkérése hatásosnak bizonyult, hiszen a szentgyörgyiek Boriceanu és Hageanu találataival két gólra csökkentették a különbséget. Néhány perccel később Voloncs büntetődobást értékesített, majd ezt követően Mátis Zita ellentámadásból egyenlíteni tudott (14–14). Az első félidő utolsó öt percében a hazaiak játszottak fölényben, és a védelem is kezdett összeállni, így megérdemelten vették át a vezetést a már említett Mátis Zita góljával, és kétgólos különbséggel fordulhattak (17–15).
A második játékrészben Temesvár kezdett jobban, és sikerült hamar egyenlíteniük Butulia és Șunei révén, de a Sepsi-SIC játékosai magukra találtak, majd a találkozó végéig ők diktálták az iramot. A lányok nagyon jól védekeztek, és értékesíteni tudták az ellentámadásokat is. Sajnos, Vida Attila tanítványai a mérkőzés utolsó két percét saját maguknak nehezítették meg: nem tudták kihasználni az ellenfél emberhátrányát, sőt, még gólokat is kaptak. Majd jött Bíró Melinda, és nagyszerű védéseivel hozzásegítette a csapatot a győzelemhez, illetve Bălăceanu sikeres átlövése bebiztosította a három pontot. Szép volt, lányok!
„Ma már jobban játszottunk. Még nem vagyok elégedett, de örülök a győzelemnek. Ez a két hét elég volt arra, hogy kiküszöböljük a legtöbb hibát, de még van néhány. Jól működött a védelmünk, főleg ott teljesítettünk jól, és a mérkőzés végén néhány jó egyéni megmozdulásnak köszönhetően sikerült megszerezni a győzelmet” – nyilatkozta lapunknak Vida Attila, aki azt is elmondta, hogy a következő mérkőzésük nagyon nehéz lesz az éllovas Beszterce otthonában, de jó játékkal és lelkesedéssel minél hosszabb ideig tartó, szoros mérkőzést igyekeznek kiharcolni.