Női kosárlabda, nemzeti liga (20–18, 14–12, 15–18, 21–17)Sepsi-SIC–Aradi ICIM 70–65

2015. október 23., péntek, Sport

Sepsiszentgyörgy, Szabó Kati Sportcsarnok. Mintegy 1200 néző. Vezette: Bogdan Podar és Șerban Rașoga. Sepsi-SIC: Jeffery 8, Marshall 11/3, Părău 15/3, Tavic 10, Evans 20–Pierre-Louis 3, Kilin, Kokovay, Holinka-Miklós, Gergely, Lazăr 2, Faleru 1. Edző: Zoran Mikes. Aradi ICIM: McCarthy 12, Reid 20, Dyer 4, Stoenescu 5/3, Hadzovic 13/3–Gill 7, Laza (Tarța), Spier, Manea, Mercea. Edző: Jose Miguel Araujo Peres. Mezőnybeli dobószázalék: 25/69 – 36 százalék, illetve 27/68 – 40 százalék. Büntetők dobószázaléka: 18/24 – 75 százalék, illetve 9/14 – 64 százalék. Lepattanók: 43–40. Legtöbb lepattanó: Evans 11, illetve McCarthy 13. Legtöbb gólpassz: Jeffery, Părău 5–5, illetve Laza (Tarța), Hadzovic 4–4. Kipontozódott: Pierre-Louis (34.).

• Henning János felvétele
    Henning János felvétele

A megyeszékhelyi Sepsi-SIC megőrizte veretlenségét a női kosárlabda Nemzeti Liga ötödik fordulója után is, amelyben hazai környezetben szoros mérkőzésen öt pont különbséggel nyerni tudott örök riválisával, az Aradi ICIM-mel szemben.
A mérkőzés első pontjait Evans szerezte meg, majd néhány perccel később Tavic kosarával nyolcpontos előnyre tettek szert a zöld-fehérek (20–12), azonban Reid pontjaival sikerült felzárkózniuk a vendégeknek (20–18). A második játékrészben is fej fej mellett haladtak a csapatok, majd három perccel az első félidő vége előtt Karakasevic révén a kék-sárga mezesek először vették át a vezetést (28–30), ami nem tartott sokáig, hiszen Jeffery és Tavic találatainak köszönhetően négypontos hazai előnnyel fordulhattak a csapatok (34–30).
A harmadik negyedet az Araujo Peres által irányított lányok húzták be három ponttal, így a hazaiak csak egypontos előnnyel vághattak neki a mindent eldöntő utolsó tíz percnek. Mikes tanítványai jobban összpontosítottak, és nem adtak lehetőséget az aradiaknak, hogy megszorongassák őket. A mérkőzés utolsó percében Părăuval szemben kétszer is szabálytalankodtak, a szentgyörgyiek irányítója mind a négy büntetődobását értékesítette, ezzel bebiztosítva a végeredményt. (tibodi)