6–15, 25–20, 15–17, 13–10 Kosárlabda, Női Nemzeti LigaGyulafehérvár–Sepsi-SIC 59–62

2015. december 7., hétfő, Sport

Gyulafehérvár, mintegy 350 néző (közöttük maroknyi sepsiszentgyörgyi szurkoló). Vezette: Csender Andrada Mónika, Bertalan István, Máté András Stretea. Gyulafehérvár: Abel 4, Antic 7/3, Webb 17/9, King 9/3, Ursu 3–Gherman, Dinca, Miteva 2, Fodor, Uiuiu, Beldian, Logan 17/9. Edző: Miroslav Popov. Sepsi-SIC: Jeffery 18/6, Thompson 9, Marshall 4, Parau 11, Evans 12–Tavic 4/3, Lazar (Pop), Gergely, Kokovay, Kilin 2, Pierre Louis 2, Lovász. Edző: Zoran Mikes. Mezőnybeli dobószázalék: 21/60 – 35 százalék, illetve 19/53 – 36 százalék. Büntetők dobószázaléka: 9/11 – 82 százalék, illetve 21/24 – 88 százalék. Lepattanók: 30–42. Legtöbb lepattanó: Logan 5, illetve Jeffery 12. Legtöbb gólpassz: Logan, Ursu 4–4, illetve Parau 6. Kipontozódott: King (39.).

Megőrizte veretlenségét a megyeszékhelyi Sepsi-SIC, amely a női kosárlabda Nemzeti Liga 12. fordulójában szoros és izgalmas meccsen három pont különbséggel győzött a Gyulafehérvár vendégeként. A zöld-fehéreknek ez volt az idei tizenegyedik sikerük az alapszakaszban, és 22 ponttal magabiztosan vezetik a pontvadászat tabelláját.
Az első negyedben bemutatott játék alapján könnyű szentgyörgyi sikerre számítottunk, hiszen Zorán Mikes tanítványai 15–6-ra megnyerték a nyitókört. A második játékrészt Jeffery triplája nyitotta meg (6–18), ám a ritmusváltó házigazdák lassan felzárkóztak, és több alkalommal mindössze két-három pontra voltak lányainktól. Húsz másodperccel a negyed vége előtt Webb hárompontosának köszönhetően 31–33-at mutatott az eredményjelző tábla, ám Părău büntetőből szerzett pontjaival 31–35-nél fordultak a csapatok. A nagyszünet után is folytatódott Miroslav Popov tanítványainak jó játéka, s a gyulafehérváriak a 25. percben át is vették a vezetést (42–41). Szerencsénkre mindössze egy percig tartott vendéglátóink előnye, s Thompson kosarával újra vezettünk (42–43). A következő percek gyors kosárváltást hoztak, s hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. A harmadik negyed hajrája azonban a háromszékiekről szólt, akik Pierre Louis, Jeffery és Kilin dupláival hatpontos előnnyel várta az utolsó játékrészt (46–52). A gyulafehérváriak a negyedik tíz percben is futottak az eredmény után, s Antic hárompontosával a véghajrában már csak egy egységnyi volt a hátrányuk (59–60). Hat másodperccel az utolsó sípszó előtt a házigazdák szabálytalankodtak Thompson ellen, aki értékesítette a megítélt büntetőket, és a SIC három ponttal vezetett (59–62). Időkérés után az utolsó támadásukban és a hosszabbításban bíztak Popovék, ám kimaradt Webb hárompontos kísérlete, és a zöld-fehér mezesek szoros meccsen bezsebeltek egy újabb győzelmet (59–62). Szép volt, lányok!
A 12. forduló további eredményei: Târgovişte–Rapid 91–51, Alexandria–Szatmárnémeti 90–58, Kolozsvári U–Temesvár 73–52, a Brassói Olimpia állt. Az Aradi ICIM–Galaci Phoenix találkozót december 17-én pótolják be.
A Sepsi-SIC szerdán 19 órától a Román Kupa második körének visszavágóján a Târgoviştét látja vendégül, míg a bajnokság következő fordulójában Szatmárnémetit fogadja. (tibodi)