Női kosárlabda, Nemzeti Liga 18–14, 17–13, 14–26, 28–21Brassói Olimpia–Sepsi-SIC 77–74

2015. december 21., hétfő, Sport

Brassó, D. P. Colibaşi Sportcsarnok. Több mint 500 néző. Vezette: Csender Andrada Mónika, Alexandru Anica, Bertalan István. Brassói Olimpia: Sharpe 13, Pesovic 24/12, Ardelean 7/6, Irimia 8, Bartee 19/6–Haas, Chis, Mitic 6, Bencze, Bogăţeanu, Brezoi, Ferariu A. Edző: Dan Calancea. Sepsi-SIC: Jeffery 17/6, Kilin 13/3, Thompson 13/6, Marshall 13/3, Evans 10–Tavic 2, Lazar (Pop), Kokovay, Pierre Louis 6, Lovász. Edző: Zoran Mikes. Mezőnybeli dobószázalék: 23/57 – 40 százalék, illetve 32/68 – 47 százalék. Büntetők dobószázaléka: 23/34 – 68 százalék, illetve 4/11 – 36 százalék. Lepattanók: 40–37. Legtöbb lepattanó: Bartee 10, illetve Jeffery 10. Legtöbb gólpassz: Sharpe, Irimia 3–3, illetve Kilin 5. Kipontozódott: Kilin (40.).

• Tizenhat megnyert mérkőzés után kapott ki a Sepsi -SIC. Fotó: Henning János
    Tizenhat megnyert mérkőzés után kapott ki a Sepsi -SIC. Fotó: Henning János

Megszakadt a Sepsi-SIC mostani szezonbeli veretlenségi sorozata, miután szombaton drámai végkimenetelű és szívbetegeknek nem ajánlott mérkőzésen három ponttal kikapott a második helyezett Brassói Olimpiától a női kosárlabda nemzeti liga 14. fordulójában. A hétvégi vereséget megelőzően a zöld-fehérek a bajnokságban tizenkét, a Román Kupában pedig négy meccsen nem találtak legyőzőre.
Fergeteges hangulatban rajtolt el a két első helyezett rangadója, amelyet a hazai csapat kezdett jobban, s Bartee és Sharpe jó teljesítményének köszönhetően négypontos különbséggel meg is nyerte a nyitó játékrészt. Mi sokat hibáztunk, gyengén dobtunk, és csak nehezen tudtuk áttörni a remekül záró brassói védelmet (18–14). A második negyed Bartee pontjaival indult, majd következett Pesovic duplája és első triplája, amivel már 25–14-volt az állás. A bő négyperces szentgyörgyi kosárcsendet Jeffery törte meg, s futottunk az eredmény után (25–16). Tízpontos Olimpia-előnynél (30–20) időt kért Mikes edző, s tanítványai megkezdték a felzárkózást, és 35–27-es állásnál ért véget az első félidő. Nem volt jobb nálunk a Brassó, ám gyenge játékunk párosult a sok hibával, és vendéglátóink éltek a lehetőséggel. A harmadik játékrész gyors kosárváltással indult, s amikor karnyújtásnyira voltunk az egyenlítéstől, jött Pesovic hárompontosa, és a brassóiak újra elléptek (39–31). Válasz Evans kezéből érkezett, igaz, csak egy kétpontos formájában (39–33). Forrott a hangulat a sportcsarnokban, mindkét szurkolótábor frenetikusan buzdította kedvenceit. A szentgyörgyi drukkerek kedélyeit Sharpe triplája hűtötte le (42–33), ám a folytatásban Kilin és Jeffery kosaraival már csak négy pont volt a hátrányunk (42–38). Ekkor Pesovic megszerezte harmadik hárompontosát (45–38), és újra eltávolodott az egyenlítés reménye... A következő pillanatokban jól védekeztünk, és Thompson két egymás utáni triplájával már egy pontra voltunk Brassótól (45–44). Kevéssel később Jeffery hárompontossal kiegyenlített 47-re, majd a részhajrában mi dobtunk pontosabban, és 49–53-as eredménynél vártuk az utolsó negyedet. Ezt a házigazdák kezdték jobban, és pillanatok alatt átvették a vezetést. A folytatásban egyik csapat sem tudott komolyabb előnyre szert tenni. A 36. percben 60–64-es szentgyörgyi vezetésnél Bartee, illetve Pesovic volt eredményes távolról, és máris fordult a kocka, hiszen 66–64-et mutatott az eredményjelző tábla. Ekkor valami történt a szentgyörgyi csapattal, hiszen másfél negyednyi kemény munkát dobtak el lányaink azzal, hogy újra hibát hibára halmoztak. A véghajrában többször is két-három pontra voltunk a remek napot kifogó brassóiaktól (75–72), de nem tudtunk élni a lehetőséggel, és a találkozó utolsó másodperceit higgadtabban kezelő házigazdák nyerték meg a derbit (77–74).
Annak ellenére, hogy mezőnyből jobban dobtunk, mint a brassói kosarasok, ők nyolcszor voltak eredményesek a hárompontos vonalon túlról, mi viszont csak hatszor. Ehhez még hozzáadódik az is, hogy Bartee-ék jobban lepattanóztak, és a büntetőket is nagyobb pontossággal dobták nálunk. Összességében megérdemelt az Olimpia győzelme, nekünk viszont nagyon rosszkor jött a vereség, hiszen szerdán érkezik hozzánk a címvédő Târgovişte.
A forduló további eredményei: Kolozsvári U–Rapid 64–49, Gyulafehérvár–Galaci Phoenix 90–82, Szatmárnémeti VSK–Temesvár 38–106, az Aradi ICIM pihent. Az Alexandria–Târgovişte mérkőzést tegnap este rendezték meg, és lapzárta után ért véget.