Női kosárlabda, nemzeti ligaSepsi-SIC–Aradi ICIM 78–51

2016. október 24., hétfő, Sport

(20–16, 14–15, 30–13, 14–7)
Sepsiszentgyörgy, Szabó Kati Sportcsarnok. Mintegy 1100 néző. Vezette: Amalia Marchiş, Marius Epure, Alexandru Sandu. Sepsi-SIC: Jeffery 12/3, Harris 6, Marshall 21, Gödri-Părău 6, Huţanu 8–Stoenescu 11/9, Pfirman 8, Lazăr, Mikes 2, Kokovay, Taranek, Kilin 4/3. Edző: Zoran Mikes. Aradi ICIM: Mercea 2, Pasic 12, Nagy 8, McGuire 4, Stroman 19/9–Hadzovic, Zidaru, Ebervein, Demeter, Gadasic, Karakasevic, Szőcs 6, Moraru. Edző: Stacey Nolan. Mezőnybeli dobószázalék: 32/72 – 44 százalék, illetve 19/45 – 42 százalék. Büntetők dobószázaléka: 9/14 – 64 százalék, illetve 10/13 – 77 százalék. Lepattanók: 39–23. Legtöbb lepattanó: Pfirmann 14, illetve Nagy 7. Legtöbb gólpassz: Gödri-Părău 7, illetve Stroman 3.

• Jeffery (0-s mezben) 12 ponttal járult hozzá a SIC sikeréhez. Henning János felvétele

A bajnoki címvédő Sepsi-SIC szombaton a harmadik negyedben mutatott eredményes játékának köszönhetően 27 pontos különbséggel diadalmaskodott az egykor szebb napokat is megélt Aradi ICIM ellen a női kosárlabda Nemzeti Liga ötödik fordulójában. Bár csapatunk fölényes győzelmet aratott a vendégek fölött, gyenge dobóteljesítményünk és rengeteg hibával teletűzdelt játékunk miatt az első félidőben olykor rezgett a léc alattunk... Ebben a szezonban a zöld-fehéreknek ez volt a negyedik sikerük, akik mindössze egy ponttal vannak lemaradva az éllovas és tízpontos Kolozsvári U mögött.
Nyolcpontos hátrányból indult a szentgyörgyiek számára a találkozó, hiszen Stroman és Pasic kosarainak köszönhetően gyorsan megléptek az aradiak. Mi a 3. perc elején voltunk először eredményesek, akkor Marshall talált be a vendégek kosarába (2–8). Az első játékrész felénél csak két pontra voltunk az ICIM-től (8–10), ám nem tudtunk egyenlíteni. A negyed hajrájában Marshallnak büntetőből sikerült egyenlítenie (16–16), majd Jeffery-vel közösen négypontos előnyt hoztak össze (20–16). A második tíz percben gyenge teljesítményünk miatt szorossá vált a küzdelem, s bár végig vezettünk, nem tudtunk különösebben meglépni az Aradi ICIM-től. 14–15-re veszítettük el a negyedet, de öröm az ürömben, hogy hárompontos vezetésről vártuk a folytatást (34–31). Zoran Mikes a szünetben felrázta a lányokat, akik nagyobb sebességi fokozatba kapcsolva a harmadik negyedben egyszerűen állva hagyták ellenfeleiket. A szentgyörgyi pontgyártást Jeffery triplája nyitotta meg, majd Huţanu, Pfirman, Marshall, Harris, Gödri-Părău kosarai után folyamatosan nőtt az előnyünk. A 28. percben Stoenescu révén megszereztük második hárompontos kosarunkat, majd kevéssel kérőbb 26-os számú játékosunk újra eredményes volt távolról. A triplaszerzésben őt Kilin követte, s 64–44-ről vártuk az utolsó negyedet. Ahogy a többit is, ezt a játékrészt is aradi kosár nyitotta meg, amire Stoenescu válaszolt egy hárompontossal (67–47). Megnyugtató előnnyel a zsebében a bajnok visszavett a sebességből, Mikes edző pályára küldte a cserejátékosokat is, és 14–7-es zárónegyed után 78–51-re hoztuk a kötelező győzelmet.
A találkozó legeredményesebb játékosa a maga 21 pontjával Marshall volt, az aradiaknál pedig a 19 pontig jutó Stroman jeleskedett.
A forduló további eredményei: Alexandria–Marosvásárhelyi Sirius 88–51, Târgovişte–Szatmár 69–64, Jászvásár–Kolozsvári U 68–83. A Brassói Olimpia–Galaci Phoenix mérkőzést ma 17.30-kor játsszák.
A bajnokság következő fordulójában a Sepsi-SIC a listavezető Kolozsvári U otthonában lép pályára, a pénteken esedékes meccsre mikrobusz indul. Jelentkezni a 0749 233 447-es (Szabó Péter) telefonszámon lehet.

Két győzelem és három vereség (Utánpótlás)
A megyeszékhelyi Sepsi ISK U13-as lánycsapata vasárnap hazai környezetben 61–55-re győzte le a Brassói CSU együttesét. Csapatunk: Csiszár 21, Damokos 13, Páll 11, Nemes 4, György-Burián 4, Berekméri-Erdélyi 2, Kádár 2, Balogh 2, Szász, Székely, Tunyogi, Mátyás (edzők: Bernád Levente és Bordás Noémi Ágota). Egy nappal korábban a sportiskola U14-es lányalakulata a Bukaresti Olimpia vendége volt, és kikapott 66–55-re. Csapatunk: Ioachim 18, Tarczi 10, Bocz 9, Nagy 5, Csiszér 5, Páll 3, Daragics 2, Meregya 2, Apor, Pánczél, Enyedi, Kovács (edző: Bordás Noémi Ágota).
Kézdivásárhelyen csak a Nagy Mózes SK U18 lánycsapata tudott nyerni a hétvégén, miután 95–17 arányban padlóba döngölte a vendég Târgoviştéi Phoenixet. A csapat: Kovács 18, Csurulya 15, Incze 14, Csillag 13, Biszak 11, Istok 8/6, Rendy 6, Bartók 5, Voloncs 4, Fejér 1, Csíki, Czimbalmos. További eredmények: * U13, fiúk: KSE–Marosvásárhelyi Lucky Dragons 14–71 * U16, fiúk: Jászvásár–KSE 56–40. (t)