ÚszásTompa György Kadosa országos bajnok

2016. november 14., hétfő, Sport

Tompa György Kadosa, a sepsiszentgyörgyi Ciprian SK sportolója egy arany- és egy ezüstéremmel zárta az elmúlt hétvégén az úszók vajdahunyadi felnőtt, utánpótlás és ifjúsági rövid pályás országos bajnokságát. Megyeszékhelyi sportolónk 50 méter mellen állhatott fel a dobogóra (30.16 mp), míg 100 méter mellen – 1:08.62 perces egyéni csúccsal – negyedik lett.

• Tompa György Kadosa és edzője, Ciprian Grosu
    Tompa György Kadosa és edzője, Ciprian Grosu

Tompa az 50 méter mellúszás selejtezőit 30.46 másodperccel fejezte be, s ezzel az ifjúságiak között (15–16 év) az első, míg az utánpótlás (15–18 év) kategóriában a negyedik idővel jutott a döntőbe. A fináléban a szentgyörgyi sportoló újra remekelt, nagyot úszva, három tizedet javítva korábbi idején, 30.16 mp-cel csapott célba. Ez az időeredmény sportolónknak az ifjúságiak között bajnoki aranyérmet, míg az utánpótlás korosztályban ezüstöt ért.
– Az időeredmény nagyon kiváló, és a helyezésekkel is roppant elégedett vagyok. Kadosának ez volt az utolsó éve az ifjúságiak között, rendkívül örvendek, hogy éremmel mutatkozott be az utánpótlás korosztályúak között. Ez a teljesítmény arra enged következtetni, hogy jövőben is remek eredmények elé nézünk. Köszönettel tartozunk a Bertisnek, amely egész évben támogatta sportolónkat – nyilatkozta érdeklődésünkre Ciprian Grosu, a sepsiszentgyörgyi klub edzője.
Az eredmények:  50 méter mellúszás, ifjúságiak: 1. Tompa György Kadosa (Ciprian SK) 30.16 mp, 2. Radu Vaipan (Temesvári 1-es számú ISK) 31.04 mp, 3. Rareş Mihai Călin (Temesvári Aquasport SK) 31.15 mp; utánpótlás: 1. Andreeas Dincă (Bukaresti Emil Racoviţă Sportlíceum) 29.87 mp, 2. Tompa György Kadosa (Ciprian SK), Alexandru Iuli Dumitrache (Energic LL SK Piteşti) 30.16 mp  100 méter mellúszás, ifjúságiak: 1. Mihai Micu (Kolozsvári MSC) 1:06.72 perc, 2. Rareş Mihai Călin (Temesvári Aquasport SK) 1:07.85 mp, 3. Andrei Marinescu Popazov (Piteşti-i MSC) 1:08.62 mp, 4. Tompa György Kadosa (Ciprian SK) 1:08.71 mp.
A vajdahunyadi országos bajnokságon 45 klub színeiben 262 úszó vett részt. (tibodi)