Iskolai sportTemesváriak nyerték a negyedik Fair Play Kupát

2008. június 9., hétfő, Sport
A temesvári Bartók Béla Elméleti Líceum győzelmével zárult az elmúlt hét végén (június 6. és 8. között) a Sepsiszentgyörgyön megtartott negyedik országos középiskolás labdarúgótorna, amelyen összesen tizenegy tanintézmény focicsapata vett részt.

A viadal második helyezettje a finálét 1—0-ra elvesztő megyeszékhelyi Berde Áron Kereskedelmi Iskolaközpont lett, míg a képzeletbeli dobogó harmadik fokára a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimná­zium együttese állhatott fel. A rendezvénynek városunk új sportterme adott otthont. A kétnapos küzdelemsorozaton részt vett együttesek: Ady Endre Főgimnázium (Nagyvárad), Téglás Gábor Iskolacsoport (Déva), Tamási Áron Gimná­zium (Székelyudvarhely), Áprily Lajos Elmé­leti Líceum (Brassó), Bartók Béla Elméleti Líceum (Temesvár), Andrei Mureşanu Főgimnázium (Beszterce), Né­meth László Elméleti Líceum (Nagybánya), Református Elméleti Lí­ceum (Kolozsvár), Bolyai Farkas Elméleti Líceum (Marosvásárhely), Kós Károly Iskolaközpont és Berde Áron Kereskedelmi Iskolaközpont (mindkettő sepsiszentgyörgyi).

A kupagyőztes temesvári gárda eredményei: a Bolyai Farkas Elméleti Líceummal 2—0, a Németh László Elméleti Líceummal 2—2, az Áprily Lajos Elméleti Líceummal 3—1, a Református Elméleti Líceummal 4—1 és a döntőben a Berde Áron Kereskedelmi Iskolaközponttal 1—0. További eredmények: 3. helyért: Tamá­si Áron Gimnázium—Áprily Lajos Elméleti Líceum 2—0, 5. helyért: Ady Endre Főgimnázium—Református Elmé­leti Líceum 1—1, büntetőkkel 3—2. A megmérettetés legjobb játékosának Rozsa Tamást (Ady Endre), a legjobb kapusnak pedig Nagy Barnát (Berde Áron) választották meg. A viadal gólkirálya Barabás András (Berde Áron) lett. A nyertes csapat: Szőke Szabolcs, Páter Remus, Kumatina Nazim, Roska András, Lajos Krisztián, Madaras Zoltán, Sós László, Páter Csaba, Murkai Endre. Irányító tanár: Galovics Gyula, László Balázs.

,,Egy februárban készült szociológiai felmérésben megkérdezték a gyerekeket, hogy mik akarnak lenni, ha nagyok lesznek, és nagy részük azt mondta, hogy énekes vagy focista. Hát ezeket a gyerekeket, akik két napon keresztül versenyeztek, egyáltalán nem hallottuk énekelni, de láttuk, hogy focizni annál inkább tudnak" — nyilatkozta az esemény záróünnepségen Bodor László, az RMDSZ-programiroda vezetője. Bodor szintén elmondta, hogy az ötödik Fair Play Kupát közös megegyezés alapján az idei harmadik helyezett, a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium fogja szervezni.