Ittas vezetőket kaptak el

2017. április 4., kedd, Közélet

Ittas gépkocsivezetőket kaptak el a rendőrök az elmúlt hétvégén. Három esetben bűnügyi vizsgálati iratcsomót nyitottak, mivel a mért szesztartalom meghaladta a bűncselekmény küszöbértékét. A határérték a vérben lévő szesztartalom 0,8 ezreléke.


Ez nagyjából megegyezik a kifújt levegő literében kimutatott 0,4 mg/l értékkel. Amennyiben 0,4-et vagy annál többet mutat a digitális alkoholszonda, kórházba kísérik a vétkest a pontos szesztartalom kimutatására. Szinte kómás állapotban vezetett egy 42 éves kovásznai férfi a fürdővárosban szombatról vasárnapra virradó éjjel. Leheletében 1,13 mg/l szesztartalmat mutatott ki a szonda. Ez közel háromszorosa a bűncselekmény küszöbértékének. Sepsiszentgyörgyön péntekről szombatra virradó éjjel kaptak el 51 éves gépkocsivezetőt, akinek leheletében 0,57 mg/l alkoholtartalmat mértek. Bodzafordulón egy 37 éves férfi leheltében 0,86 mg/l szesztartalmat jelzett a mérőműszer. Utóbbit azért állították meg, mert az általa vezetett személygépkocsi nem tartotta az egyenes irányt, gyanúsan összevissza közlekedett. (sz.)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 753
szavazógép
2017-04-04: Közélet - :

Első díjas Matekovics novellája

Matekovics János Zoltán, a Bod Péter Megyei Könyvtár munkatársa, a Háromszék külső munkatársa Szamizdat Petőfi című novellájával elnyerte a Magyar Irodalmi Lap (MIL) idei történelmi novellapályázatának első díját, az Arany Sas Díjat.
2017-04-05: Mi, hol, mikor? - :

Mi, hol, mikor?

Könyvbemutató
* Csütörtökön 18 órától Sepsiszentgyörgyön a Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron Termében bemutatják a Hármas Alapítvány és a budapesti Magyar Napló Kiadó Hencz Hilda: Magyar Bukarest című közös kiadású könyvét. Részt vesz Hencz Hilda szerző, dr. Szekeres Attila István történész, a könyv írójával beszélget Farkas Réka, a kiadvány szerkesztője, meghívott János András, a mű fordítója. A könyvet pénteken 17 órától a csíkszeredai Kájoni János Me­gyei Könyvtárban is bemutatják.
* Az Árkosi Kulturális Központban (sepsiszentgyörgyi Bástya-ház, Olt utca 6. szám) csütörtökön 19 órától bemutatják Murádin-Beyer Katalin építész, a kolozsvári Műszaki Egyetem építészeti kara nyugalmazott professzorának Háromszéki né­pi építészet című könyvét. A szerző részletesen beszámol a könyv keletkezéséről, és vetített képes előadást tart.