A tündérvölgyi szálló - Bodor János felvétele
A kormány jóváhagyta az állami protokollgondnokság (RA-APPS) 13 ingatlanjának nyilvános árverésen való eladását. A listán szerepel a kovásznai Fenyő Szálló és a városközpontban levő kis szálló, amelyet a volt Mezőgazdasági Bank építtetett. Az ingatlanokat felértékelik, majd szeptember után áruba bocsátják.
A 2,2 hektár területen fekvő, 186 férőhelyes tündérvölgyi Fenyő Szállót a ’80-as évek elején a Román Kommunista Párt építtette, 1998-ig pártszállóként működött. (Ha figyelembe vesszük, hogy a szálloda élére 1990 után ama párt nevezett ki igazgató-adminisztrátort, amely éppen hatalmon volt, akkor nyugodtan mondhatjuk, hogy a mai napig is pártszállóként működik. Annyi különbséggel, hogy most nem csak a párttagok vehetik igénybe szolgáltatásait.) A protokollgondnokság vagyonát képezi a Fenyő Szállótól mintegy 300 méter távolságra fekvő villa is, amelyet 1989 előtt a Ceauşescu diktátor házaspárnak építettek, és amely a Fenyő Szálló kezelése alatt áll. A villát alig használják, nem is csoda, hiszen értesüléseink szerint egy napra ezer euróért adják ki, és aligha van, aki ezt a luxust megengedheti magának.
A városközpontban levő kis Kovászna Szállót (nem összetévesztendő a brassói SIF Transilvania tulajdonában levő, Kovászna Turisztikai Rt. Kovászna Szállójával!), amelyről a legtöbb helybéli úgy tudja, hogy a Raiffeisen Bank tulajdona volt, az egykori Mezőgazdasági Bank építtette 1992 és 1994 között, ám adósság fejében a hozzátartozó 482 négyzetméteres területtel az állam tulajdonába került.
A protokollgondnokság szóvivője, Andrei Cioflei érdeklődésünkre elmondta, hogy az ingatlanok felértékelése folyamatban, de csak szeptember után lesz esedékes az árverés kiírása. A szállodákban addig is zavartalanul fog működni a vendéglátás. A szóvivő közölte, hogy bár a Ceauşescu-villát a Fenyő Szálló adminisztrálja, külön vagyonrésznek számít, mert a szálloda állami magántulajdont képez, a villa pedig állami köztulajdont, így nem lehet a szállodával együtt eladni.