Havasi túrával kezdődtek, ügyességi és tájékozódási versennyel, valamint az iskola névadójának munkásságáról szóló elméleti vetélkedővel folytatódtak tegnap a tizedik alkalommal megszervezett iskolanapok a bodoki Henter Károly Általános Iskolában.
Hagyomány szerint ilyenkor koszorúzzák meg a tanítványok és a jelenlegi tanárok az iskola elhunyt pedagógusainak sírját, majd kicsik és nagyok együtt fogyasztják el a tanév végi tokányt. Amibe idén egy kicsit az iskola névadója is belekanalazott azáltal, hogy leszármazottai, a Magyarországon élő Kovács család is támogatta az iskolanapokat.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.