BirkózásKertész Mátyás országos bajnok

2017. június 26., hétfő, Sport

Kertész Mátyás, a Sepsi ISK sportolója aranyéremmel zárta az elmúlt hét végén Május 2-n megtartott strandbirkózó országos bajnokságot, miután az ifjúsági III-as korcsoport 50 kg-os súlycsoportjában nem talált legyőzőre. A megyeszékhelyi sportiskolás csapat további egy ezüst- és két bronzéremmel zárta a tengerparti viadalt.
 

  • Kertész Dávid és Kertész Mátyás
    Kertész Dávid és Kertész Mátyás

 

A Kertész Dávid és Barabás György által irányított együttes tizennyolc birkózója nevezett a megmérettetésre, amelyen az ország legjobbjai vettek részt. A küzdelemsorozat szombati versenynapja az ifjúsági IV-es sportolók küzdelméről szólt, az ISK csapat pedig Sere Barbara (+50 kg) révén egy ezüstérmet, Nemes-Nagy Viviennek (35 kg) és Kovács Kázmérnak (30 kg) köszönhetően további két bronzérmet nyert. Vasárnap következtek az ifi III-as sportolók, s a végig jól küzdő Kertész Mátyásnak (50 kg) köszönhetően a megyeszékhelyi sportiskola hozománya egy bajnoki címmel és az ezért járó arannyal bővült. A második versenynap további két hetedik helyet is hozott együttesünknek: Szabó Zsombornak (70 kg) és Zwebner Petra-Anitának (50 kg).
– Az eredmény jó, de még többre számítottunk. Erős volt a mezőny, így az egy arany-, az egy ezüst- és a két bronzérem kiváló mérleg számunkra – nyilatkozta Kertész Dávid, az ISK edzője.
A nagyszerű eredményhez mi is gratulálunk, s bízunk abban, hogy az év hátralévő része is tartogat még érmeket a megyeszékhelyi birkózóknak. (tif)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 755
szavazógép
2017-06-26: Sport - :

Márton Ádám Ezüstütőt nyert (Asztalitenisz)

Az elmúlt hét végén Besztercén rendezték meg a nagy népszerűségnek örvendő Ezüstütő nevű pingpongvetélkedőt, amelyen a kézdivásárhelyi Nagy Mózes SK és a sepsiszentgyörgyi Electrica asztaliteniszezőinek szurkolhattunk. A megyeszékhelyi együttesből Márton Ádám és Teodora Simon, míg a céhes városbéliektől Canea-Kocsis András nevéhez fűződik a legjobb eredmény.
 
2017-06-26: Sport - :

Deák és Imreh a tengerparton bizonyított (Triatlon)

Június 24-én Mamaia adott otthont az Ocean Lava triatlonversenynek, ahol különböző kategóriákban és korosztályokban mintegy 400 hárompróbás állt rajthoz, köztük a sepsiszentgyörgyi Deák Zsombor és Imreh László is.