Stabilitás kell

2017. június 29., csütörtök, Belföld

A politikai stabilitás az egész ország, így az erdélyi magyar közösség érdeke is, ezért az RMDSZ támogatja az új kormányt – jelentette be tegnap Kelemen Hunor.


Az RMDSZ parlamenti frakcióinak ülését követően a szövetségi elnök azt mondta: jelen helyzetben csak az SZDP és az LDSZ alkotta többség mutat hajlandóságot arra, hogy a magyar kisebbség jogos követeléseiről tárgyaljon – az elmúlt fél évben az RMDSZ több kezdeményezését is fenntartotta a parlamentben –, az ellenzék részéről nem tapasztaltak nyitottságot a kisebbségi ügyek iránt. Megismételte: nem merül fel az, hogy az RMDSZ kormányra lépjen, és hozzátette: a csütörtöki bizottsági meghallgatásokon az RMDSZ politikusainak semmilyen kötelezettségük nincs a miniszterjelöltek megszavazását illetően.
 

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 760
szavazógép
2017-06-29: Belföld - :

A politikai cirkusz ára

A külföldi hitelek költségeinek növekedése, az importok drágulása és az uniós alapok lehívásának késlekedése kétmilliárd eurónál is többre növeli a politikai válság által az üzleti életben okozott kárt – derül ki a Kis- és Középvállalkozások Országos Tanácsának hétfői becsléséből. „Az év első három hónapjában 20,8 milliárd eurót tett ki az import, ha pedig figyelembe vesszük a hazai pénznem árfolyamának 4,55-ről 4,59 lej/euróra való leértékelődését, arra a következtetésre juthatunk, hogy 2 milliárd euró veszik el.
2017-06-29: Belföld - :

Kisebbségi minisztériumot

Hét erdélyi roma szervezet azt kéri Mihai Tudose miniszterelnök-jelölttől, hogy hozzon létre egy, a kisebbségek ügyei­vel foglalkozó minisztériumot, amelyet rotációs alapon, felváltva vezetnének a különböző nemzeti kisebbségek képviselői.