Elismert erőfeszítés

2017. augusztus 10., csütörtök, Belföld

Pénzjutalommal díjazza a kormány azokat a tanulókat, akik 10-es végső jeggyel tették le a képességvizsgát vagy az érettségit.


A kabinet által elfogadott határozat értelmében ezer lejt kapnak azok, akik 10-es átlagot értek el a nyolcadikosok képességfelmérőjén, és háromezer lejt azok, akik az idei érettségin színtízesre vizsgáztak. A háromezer lejes jutalomra 137 idén nyáron érettségizett fiatal, míg az ezerlejes díjra 497 nyolcadik osztályt végzett diák jogosult.
 

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 761
szavazógép
2017-08-10: Belföld - :

A körmükre néznének

Javasolni fogja, hogy a börtönigazgatóknak meghatározott időtartamú, négy évre szóló mandátumuk legyen a jövőben – jelentette ki az igazságügyi miniszter kedden az Országos Börtönigazgatóság (ANP) szakszervezeti vezetőivel tartott megbeszélést követően. Tudorel Toader szerint erre a változtatásra azért van szükség, hogy a fogva tartási intézmények vezetőiben tudatosodjon: négy év leteltével eljön a kiértékelésük ideje.
2017-08-10: Belföld - :

Érkezik a távmunkatörvény

Elfogadta a távmunkát szabályozó törvény tervezetét tegnapi ülésén a kormány.