Labdarúgás, III. ligaDöntetlennel kezdett a Kézdivásárhelyi SE

2017. augusztus 28., hétfő, Sport

Tíz év kihagyás után lépett újra pályára a Kézdivásárhelyi SE a harmadosztályban, ahol szombaton két védelmi hiba miatt és Gabriel Bunduc bravúros védéseinek köszönhetően négygólos mérkőzésen játszott döntetlent Roman ellen a Dr. Sinkovits Stadionban a bajnokság 1. fordulójában.

  • Fotó: Miska Brigitta
    Fotó: Miska Brigitta

Kissé bátortalanul léptek pályára a kézdivásárhelyiek, ezért a 6. percben komolyabb hiba is becsúszott, hiszen Boricean szabálytalanul buktatta a tizenhatoson belül Dutciucot, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt. Florean végezhette el a büntetőrúgást, viszont Bunduc elemében volt, és kivédte a jobb alsó felé tartó lövést. A pontatlan passzok mindkét csapat játékát nehezítették, viszont a KSE első gólhelyzetére a 21. percig kellett várni, amikor is Gajdó G. jobb oldali beadását Kurtuly jó helyzetből néhány centivel fölé fejelte. A 28. percben  újabb hibát kihasználva szereztek gólt a vendégek: Gajdó G. hazaadására lecsapott Popa, majd egy csellel elfektette Bunducot és a hálóba gurított (0–1). A kapott gól felrázta a céhes városiakat, akik bátrabban támadtak. A 34. percben Gazda egy szögletet követően a tizenhatos vonalnál álló Ştefănescu elé passzolt, aki szépségdíjas találattal egyenlített, esélyt sem adva Băiceanu kapusnak (1–1). A szünet előtt még két helyzetet puskáztak el a házigazdák: előbb Gáll lőtt fölé, majd Babei volt pontatlan.
A második félidőben jól kezdtek a kézdivásárhelyiek, akik már az 51. percben megszerezték második góljukat: Babei önzetlen passza után Gáll lőtte ki a bal felsőt tizenegy méterről (2–1). Nem kellett sokat várni az egyenlítésre sem, hiszen Ţaput ugratták ki a védők mögül, a jó helyzetbe kerülő játékos pedig nem hibázott és közelről szerzett gólt (2–2). A folytatásban inkább Roman akarata érvényesült, hosszabb időre beszorították a hazaiakat, majd Brăescu volt veszélyes. A mérkőzés végéhez közeledve Babei és Kurtuly szerezhette volna meg a győzelmet érő találatot, viszont mindketten hibáztak, majd az utolsó percben Bunduc bravúros védéssel biztosította be az egy pontot. A Kézdivásárhelyi SE a 2. fordulóban az FK Csíkszereda vendége lesz.
„Lehetett volna jobb is, de rosszabb is, hiszen nagyon sok helyzet kimaradt. Látszik, hogy még a bajnokság elején járunk, szerencsére az ellenfél részéről kimaradt egy tizenegyes. A bekapott gól után kezdtünk ébredezni, hogy kellene támadni. Készültünk a mérkőzésre, viszont nem sikerült nyerni. Sok játékosunk csak most mutatkozott be a harmadosztályban, szóval, ilyen téren tapasztalatlan a csapat, de ambícióban nem volt hiány, és egy kicsi odafigyeléssel a győzelem is megszülethetett volna. Pár játékosunk betegség miatt hiányzott néhány edzésről, akadt olyan is, akinek egyetemmel kapcsolatos elintéznivalója volt, és azért hagyott ki pár felkészülést. Mindezek ellenére látványos mérkőzést játszottunk. A hibáinkat ki kell javítanunk a következő találkozóra, igyekszünk lépésről lépésre haladni” – nyilatkozta a mérkőzés után Gazda József, aki azt is hozzátette, hogy az FK Csíkszereda ellen nagyon nehéz feladat vár rájuk, hiszen a Hargita megyeiek a bajnoki címre is esélyesek.
III. ligás labdarúgó-bajnokság, 1. csoport, 1. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Roman 2–2 (1–1).
Kézdivásárhely, Dr. Sinkovits Stadion, mintegy 800 néző. Vezette: Alin Gheorghe (Ploieşti). KSE: Bunduc–Babei (Gajdó T., 79.), Ştefănescu, Boricean, Gazda, Păun, Kurtuly, Bukur (Stanciu, 76.), Gajdó G., Tankó, Gáll (Szabó, 74.). Edző: Gazda József. Roman: Băiceanu–Florean (Netbai, 61.), Brăescu, Popa, Ţapu, Grigore, Mocanu, Dutciuc (Antim, 74.), Chirilescu, Aeroaiei, Marin. Edző: Iosif Susanu. Gólszerzők: Ştefănescu (34.), Gáll (51.), illetve Popa (28.), Ţapu (56.). Sárga lap: Kurtuly (45+2.), Szabó (90+2.), illetve Aeroaiei (62.), Grigore (62.).
További eredmények: Paşcani–Barcarozsnyó 1–4, Galaci Oţelul–Galaci Metalosport 8–0, Székelyudvarhelyi FC–Szászhermányi FC 1–5, Focşani–Bákói Aerostar 0–0, Darabani–Sporting Lieşti 1–2, Valea Mărului–FK Csíkszereda 2–2, a Bucovina Rădăuţi áll.
A rangsor:
1. Oţelul               1    0    0    8–0    3
2. Szászhermány    1    0    0    5–1    3
3. Barcarozsnyó     1    0    0    4–1    3
4. Lieşti                1    0    0    2–1    3
5. KSE                   0    1    0    2–2    1
6. Roman              0    1    0    2–2    1
7. Valea Mărului    0    1    0    2–2    1
8. Csíkszereda       0    1    0    2–2    1
9. Focşani             0    1    0    0–0    1
10. Aerostar          0    1    0    0–0    1
11. Rădăuţi           0    0    0    0–0    0
12. Darabani         0    0    1    1–2    0
13. Paşcani           0    0    1    1–4    0
14. Udvarhely       0    0    1    1–5    0
15. Metalosport    0    0    1    0–8    0
A 2. forduló mérkőzései: Galaci Metalosport–Roman, FK Csíkszereda–Kézdivásárhelyi SE, Barcarozsnyó–Valea Mărului, Sporting Lieşti–Paşcani, Bákói Aerostar–Bucovina Rădăuţi, Szászhermányi FC–Focşani, Galaci Oţelul–Székelyudvarhelyi FC, a Darabani áll. (miska)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 781
szavazógép
2017-08-28: Sport - :

Jakab-Benke országos bajnok, Dániel harmadik (Tereptriatlon)

Augusztus 26-án és 27-én az AlpinSport Egyesület 26. alkalommal szervezte meg a Háromszék Triatlon országos bajnoki versenyt, amely a tereptriatlon körverseny 8., egyben utolsó fordulója is volt. A nőknél a sepsiszentgyörgyi Jakab-Benke Hajnalka aranyérmet nyert, míg Dániel Attila a férfiak nyílt versenyében bronzérmet szerzett.
2017-08-28: Sport - :

Győzelemmel mutatkoztak be az újoncok (Labdarúgás, IV. liga)

Az újonc Zágon és Dálnok 5–1 arányú győzelmet aratott a jubileumi 50., negyedosztályú labdarúgó-bajnokság 1. fordulójában. Mindkét csapat hazai környezetben játszott: előbbi Barót, utóbbi a Berecki FC ellen. Réty hazai pályán magabiztos sikert könyvelhetett el, míg az előző idényben bronzérmes Papolci FC döntetlent játszott Kovászna vendégeként. Illyefalva 3–0 arányú vereséget szenvedett Bardoc otthonában, míg Perkő 1–0-ra nyert Bölönben.