Háromszéket népszerűsítik

2017. szeptember 16., szombat, Közélet

Fővárosi bloggerek, újságírók körében népszerűsítette térségünket a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület, a vendégek szeptember 10–13. között Felső-Háromszék látványosságait járták be.

Ellátogattak a hatolykai kezelőközpontba, nemezeléssel, faragással ismerkedtek Csernáton híres múzeumában, kürtőskalácsot is készítettek, a céhes városban a Szántó család avatta be a meghívottakat a mézeskalács díszítésének fortélyaiba. Felkeresték az udvartereket és a Céhtörténeti Múzeumot, majd ellátogattak Bálványos térségébe, a Szent Anna-tóhoz, valamint a Mohosba is. Jánó Szabolcs, a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület vezetője a látogatás kapcsán kifejtette: fontosnak tartják, hogy Háromszék minél több arcát megismertessék, változatos, interaktív, a térség értékeit felvonultató programokat biztosítva a fővárosból érkező vendégeknek. Kirándulásuk tapasztalatairól a meghívottak a világhálón számoltak be, többen úgy nyilatkoztak, visszatérnek Háromszékre, úti célként ajánlva megyénket másoknak is. (dvk)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 784
szavazógép
2017-09-16: Kármentő - Nagy D. István:

Ötven, száz?

Gyakran hallani, több tíz évre lenne szüksége Romániának, hogy felzárkózzék a nyugat-európai országok szintjére. Erre az egyszerre szomorú és dühítő megállapításra egy rövid magyarországi kirándulás is képes rácáfolni – sajnos, nem kis országunknak kedvező módon.
2017-09-16: Kultúra - Váry O. Péter:

Szuperhősök nélkül

Rendhagyó módon lapbemutatóval nyílott meg tegnap este a Magma Kortárs Művészeti Kiállítótérben a Maybe 4 – Újragondolás című csoportos tárlat: a Fantomatika nevű képregény első számát mutatták be alkotóik, Szabó Kriszta és Sárosi Mátyás.