CselgáncsSikeres szereplés a Duna-parton

2017. szeptember 18., hétfő, Sport

A kézdivásárhelyi Nagy Mózes SK sportolói öt első, egy második és egy harmadik helyezéssel zárták szombaton a nemzetközi cselgáncs Calafat Kupát, amelyet U13-as korosztályban hirdettek meg. A viadalon mintegy 200 dzsudoka, a hazaiak – köztük nyolc céhes városbéli – mellett bolgár, szerb, olasz és magyar versenyzők vettek részt és küzdöttek meg a legjobbaknak járó elismerésért.

• Fotó: Facebook/Veres László
    Fotó: Facebook/Veres László

A lányok között Balogh Hanna nagyot harcolva magabiztosan nyerte meg a 48 kg-osok küzdelemsorozatát, a fiúknál Aracsi Ákos (42 kg), Szima Tamás (46 kg), Kovács Karsaly (60 kg) és Borcsa Félix Lehel (+60 kg) nem talált legyőzőre. A Veres László irányította csapat Barbocz Mátyás (38 kg) révén begyűjtött egy második helyet, míg Vizi Zsolt (34 kg) a dobogó legalacsonyabb fokára állhatott fel. A kézdivásárhelyi sportklub nyolcadik tagja, az 55 kg-os súlycsoportban szőnyegre lépő Antal Levente helyezés nélkül zárta a kupát.
– Meg vagyok elégedve tanítványaim teljesítményével. Egy kis szerencsével még egy első helyet begyűjthettünk volna, ám végül nem jött össze. Nincs okom a panaszra, hiszen a fiúknál a kilenc súlycsoportból négyet megnyertünk. Jó volt a verseny, a gyerekek remekül küzdöttek, és ennek is roppant örvendek – nyilatkozta érdeklődésünkre Veres László edző, aki azt is elárulta, hogy a hétvégén sportolóival a paksi Atom Kupán vesz majd részt.
Szép volt, és sok sikert a soron következő versenyre! (tibodi)