Szalmonellás bébitápszer

2017. december 14., csütörtök, Család

A francia hatóságok vasárnap szalmonellával fertőzött termékek forgalmazását tiltották be, és elrendelték ezek visszahívását.

A fertőzött termékekből feltételezések szerint Romániába is jutott, amit a hatóságok cáfolnak.  Franciaországban legalább húsz esetben merült fel a gyanú, hogy szalmonellával fertőzött tápszertől betegedtek meg hat hónaposnál kisebb gyermekek. A szalmonella tünetei közé tartozik a gyomorfájás, súlyos hasmenés, hányás és magas láz. Az illetékes francia hatóságok a Lactalis cég craoni gyárában előállított több ezer tonna bébitápszer visszahívását rendelték el.  Romániába nem szállítottak a francia Lactalis vállalat által gyártott és a feltételezések szerint szalmonellával fertőzött bébitápszerekből – tudatta közleményben kedden az Országos Állat-egészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság.  (Agerpres)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 784
szavazógép
2017-12-14: Család - :

Botozó Mikulás

Vizsgálatot indított december 8-án a Beszterce-Naszód megyei gyermekvédelmi hatóság annak az ötéves, borgóbesztercei kisfiúnak az ügyében, akit a közösségi oldalakon megosztott felvétel tanúsága szerint bottal megfenyegetett és megvert egy Mikulásnak öltözött férfi.
2017-12-14: Belföld - :

Vita és cirkusz a képviselőházban (Igazságügyi törvénycsomag)

Botrányos ülés keretében elfogadta tegnap a képviselőház plénuma az igazságszolgáltatás, illetve a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (LIT) megszervezéséről és működéséről szóló törvényeket módosító tervezeteket. Mivel az ülésterem elektronikus szavazórendszere meghibásodott, a tervezeteket szólításos, nyílt szavazással fogadták el. A tervezetek vitáját megelőzően a kormánypártok az RMDSZ támogatásával módosították a házszabályzatot, és ezzel hátrányba hozták az ellenzéket.