Vizsgálatok a hangfelvétel miatt

2018. február 14., szerda, Belföld

A legfőbb ügyészség is vizsgálatot indított a korrupcióellenes ügyészség ploieşti-i ügyosztályát érintő, vasárnap este az Antena 3 televízió műsorában nyilvánosságra hozott hangfelvételek kapcsán. Az ügyben a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács keretében működő Igazságügyi Felügyelet is hivatalból eljárást indított annak megállapítására, hogy történt-e fegyelmi vétség. Szintén tegnap a Japánban hivatalos látogatáson tartózkodó Tudorel Toader igazságügyi miniszter megerősítette, hogy az ügy miatt a tervezettnél korábban visszatér az országba.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket!

Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.

Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.

Szavazás
Ön szerint az elmúlt években ki volt Románia legjobb miniszterelnöke?
















eredmények
szavazatok száma 938
szavazógép
2018-02-14: Belföld - :

Égett a válaszúti templom

Tűz rongálta meg tegnap a Kolozs megyei Válaszút református templomát.
2018-02-14: Belföld - :

Leváltanák a minisztert

Hétfőn tárgyalja a képviselőház plénuma a Nemzeti Liberális Párt „Lia Olguţa Vasilescu – hazugságügyi és társadalmi igazságtalanságért felelős miniszter” címmel tegnap benyújtott egyszerű indítványát. A párt beadvánnyal a köz- és versenyszférában uralkodó súlyos gondokra szándékozik felhívni a figyelmet, „amelyek abban a – világon egyedülálló – jelenségben tetőznek, hogy egy munkával eltöltött hónap végén az alkalmazott nem fizetést kap, hanem még ő tartozik az alkalmazónak.” Az indítvány aláírói szerint a munkaügyi miniszternek számos oka van arra, hogy benyújtsa lemondását.