Nem vétett a kormányfő

2018. február 27., kedd, Belföld

Nem részesítette hátrányos megkülönböztetésben az autistákat Viorica Dăncilă miniszterelnök azzal, hogy ellenzéki politikusokat hasonlított az ebben a betegségben szenvedő személyekhez – döntött hétfőn a diszkriminációellenes tanács.

 

Viorica Dăncilă február közepén egy televíziós műsorban bírálta a kormánykoalíció ellenfeleit, akik szerinte szándékosan félretájékoztatják az Európai Uniót az igazságszolgáltatási reformokkal kapcsolatban.
A tanács döntése szerint a miniszterelnök kijelentése nem lépi túl a szólásszabadság határát, ugyanis a politikusokra vonatkozott, a kormányfőnek nem állt szándékában megsérteni az autistákat. A testület a műsorvezetőt sem marasztalta el, aki nem szólt közbe. A tanács 7–1 arányban hozta meg a döntést. Az egyedüli, aki a döntés ellen szavazott, Asztalos Csaba volt, a diszkriminációellenes tanács elnöke.
Asztalos úgy nyilatkozott: nem büszke az általa vezetett intézmény döntésére, mert figyelembe kellett volna venni, hogy a miniszterelnök magas rangú személy, akinek nagyon oda kell figyelnie, amikor a nyilvánosság előtt véleményt mond. A tanács elnöke szerint Dăncilă az autista jelzőt pejoratív módon használta, és negatívan érintette ezen személyek emberi méltóságát.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 781
szavazógép
2018-02-27: Belföld - :

Behívják a főügyészt

Kihallgathatja ma a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács Laura Codruţa Kövesit, az Országos Korrupcióellenes Ügyészség főügyészét. A meghallgatásra azután kerül sor, hogy Tudorel Toader igazságügyi miniszter csütörtökön bejelentette: javasolja a korrupcióellenes főügyész tisztségből való visszahívását.
2018-02-27: Belföld - :

Fennakadásokat okoz az időjárás

Nehézkesen zajlik a közlekedés a téli időjárási viszonyok miatt az ország déli és keleti részén, több megyében hétfőn és ma is szünetel az oktatás. A meteorológusok szerint március 8-áig a megszokottnál hidegebb időjárásra számíthatunk, főként reggel és az éjszakai órákban, miközben jelentősen megnövekszik a csapadék kialakulásának valószínűsége is.