Az Európai Tanács következő elnökének személyét illetően Klaus Iohannis államfő neve is felmerült Brüsszelben – ismertette a politikai forrásokra hivatkozó Hotnews portál.
A tisztséget jelenleg a volt lengyel kormányfő, Donald Tusk tölti be, mandátuma jövő év végén jár le. A portál szerint egyelőre nem tudni, hogy Iohannist érdekli-e a tisztség, ám tény, hogy az európai politikusok támogatását élvezi, akik már megkezdték a megbízatás elfogadására vonatkozó előkészületeket. Az államelnöki hivatal egyelőre nem jelzett az ügy kapcsán – jegyezte meg a Hotnews. Amennyiben jövő évben az Európai Bizottság brexit-főtárgyalója, Michel Barnier lesz 2019-ben az EB elnöke, akkor – az idézett források szerint – Iohannisnak van a legnagyobb esélye az ET-elnöki tisztségre.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.