Garanciákat kér a MIÉRT

2018. április 21., szombat, Belföld

Tiltakozik a Magyar Ifjúsági Értekezlet (MIÉRT) a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem (MOGYE) és a Petru Maior Egyetem egyesüléséről szóló határozat ellen.

Úgy vélik, a döntés nem garantálja az egye­tem magyar vonalának hosszú távú fennmaradását, ezért szeretnének garanciát arra, hogy amennyi­ben megvalósul az egyesülés, az nem vezet a magyar vonal elsorvasztásához.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 754
szavazógép
2018-04-21: Belföld - :

Elhamarkodott döntés

Újabb Dragnea–Iohannis ellentéthez vezetett az a már korábban is meglebegtetett elképzelés, hogy Románia átköltözteti izraeli nagykövetségét Tel Avivból Jeruzsálembe. De az ügyben a nagyobbik kormánypárt vezetője és a kormányfő is egymásnak ellentmondóan nyilatkozott: míg Liviu Dragnea kész tényként jelentette be a nagykövetség átköltöztetését, Viorica Dăncilă szerint csak tárgyalás zajlik egyelőre.
2018-04-21: Belföld - :

Leállhat a vasúti közlekedés

Tegnap több mint kétezer vasúti szakszervezetis tiltakozott a szállításügyi minisztérium előtt, majd átvonultak a kormány épülete elé. Küldöttségük a kormány székhelyén benyújtott egy dokumentumot, amelyben elmagyarázták tiltakozásuk főbb okait, és kérték, hogy találkozhassanak a miniszterelnökkel, a szállításügyi és az európai alapok miniszterével.