Alapkamat-emelés

2018. május 9., szerda, Pénz, piac, vállalkozás

Huszonöt bázisponttal, 2,50 százalékra emelte a jegybank az alapkamatot, az új kamatszint tegnaptól érvényes.


A nemzeti bank igazgatótanácsa idén már harmadszor növeli az irányadó kamatot, legutóbb januárban és februárban hajtott végre ugyanekkora kamatemelést. A kereskedelmi bankok kötelező tartalékrátája nem változott, így mind a lej, mind a deviza esetében 8 százalék maradt a tartalékráta. Az infláció a korábban becsült ütemnél gyorsabban emelkedett, márciusban elérte az 5 százalékot. A központi bank idén 3,5 százalékos fogyasztóiár-emelkedésre számít, 2019-ben pedig 3,1 százalékos inflációval számol.* A három hónapos bankközi kamatláb (ROBOR), amelyhez a lejhiteleket viszonyítják, tegnap az utóbbi három év legmagasabb szintjére, 2,68 százalékra emelkedett – közölte a jegybank.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 762
szavazógép
2018-05-09: Pénz, piac, vállalkozás - :

A közösségi kampány záróeseménye

Holnap tartja Mi vagyunk című, a helyi termékek és szolgáltatások népszerűsítése érdekében szervezett másfél éves kampányának záróeseményét a Háromszéki Közösségi Alapítvány.
2018-05-09: Pénz, piac, vállalkozás - :

Lakásárak

Áprilisban egy enyhe csökkenés után egy négyzetméter tömbházlakás ára átlagban 1179 euró volt Romániában.