Az év első négy hónapjában 30 súlyosnak minősített baleset történt a háromszéki közutakon, közölte a megyei rendőrség sajtóirodája. Ezekben öt ember életét vesztette, 28-an súlyosan, 14-en könnyebben sérültek.
A súlyos balesetek közül hat esetben a túlzott sebességet jelölték meg kiváltó okként, három esetben ittas volt a gépkocsivezető. Ebből kiindulva, az elmúlt hétvégén a Kovászna megyei közlekedésrendészet munkatársai a gyorshajtók és az ittas vezetők kiszűrésére összpontosítottak. Három nap alatt 175 bírságot róttak ki, ezek közül a legtöbbet, 104-et a sebességhatár átlépéséért, kettőt ittas vezetésért, továbbá öt gépkocsivezetői jogosítványt felfüggesztettek. (sz.)
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.