Cristina Tarcea, a legfelsőbb bíróság elnöke bejelentette, hogy a Legfelső Védelmi Tanácshoz és az Igazságszolgáltatási Felügyelethez fordul, miután olyan hírek jelentek meg a médiában, melyek szerint ő a Román Hírszerző Szolgálat (RHSZ) protokollvilláiban tett több alkalommal látogatást.
Mint mondta, azért tesz panaszt, „mert nem egy normális társadalomban élünk, mert egy borzalmas, általános manipuláció tanúi vagyunk, amelynek végső soron nincs más célja, mint az igazságszolgáltatási folyamat megakadályozása”.
A bírónő emlékeztetett: mindez a bírákkal szembeni nyomásgyakorlásként értékelhető egy olyan időszakban, amikor fontos ügyekben várhatók ítéletek.
Hangsúlyozta, hogy az intézményes kereteken kívül semmiféle találkozón nem vett részt az RHSZ tagjaival. A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács ülésén részt vevő Tudorel Toader igazságügyi miniszter válaszképpen kijelentette: reméli, hogy a jelenlevők minden találkozón a törvényes keretek között vettek részt, és nem olyan esetleges megállapodások alapján, amelyek titkosságát feloldották vagy ezt követően fogják feloldani.