A várakozásoknak megfelelően az orosz Alekszandr Povetkinnel találkozik szeptember 22-én a Wembley Stadionban a nehézsúlyú világbajnok ökölvívó Anthony Joshua. A meccset a promótere, Eddie Hearn jelentette be hétfőn.
A 28 éves brit bokszoló menedzsmentje már július elején közölte, hogy a három nagy szervezet (WBA, IBF, WBO) világbajnoki övét birtokló öklöző előbb szeptember 22-én, majd április 13-án lép szorítóba a legnagyobb angol stadionban, az ellenfelek kiléte azonban bizonytalan volt.
Mivel Povetkin a WBA hivatalos nehézsúlyú kihívója, várható volt, hogy ő lesz az őszi rivális, míg áprilisban a Bokszvilágtanács (WBC) címvédőjével, az amerikai Deontay Wilderrel vívhat Joshua címegyesítő mérkőzést, ha legyőzi Povetkint. Az utóbbi elleni összecsapáson a Bokszvilágszövetség (WBA), a Bokszvilágtanács (WBC) és a Nemzetközi Bokszföderáció (IBF) öve mellett a Nemzetközi Bokszszervezet (IBO) világbajnoki címe is tét lesz.
A 21 profi mérkőzés után is veretlen Joshua 2017 áprilisában már bokszolt a Wembleyben: az ukrán Volodimir Klicsko elleni találkozót 90 ezer ember látta a helyszínen. Azóta kétszer is a cardiffi Millennium Stadionban mérkőzött 150 ezer néző előtt. A 38 éves Povetkin 2005 óta profi, 35 meccsén csupán egyszer szenvedett vereséget, 2013-ban Klicskótól kapott ki.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.