Négy főügyészjelölt

2018. július 24., kedd, Belföld

Négy ügyész pályázik a korrupcióellenes főügyészi posztra, amely azt követően üresedett meg, hogy Klaus Iohannis államelnök leváltotta Laura Codruţa Kövesit.

A jelentkezési idő tegnapi lejártáig pályázatot nyújtott be Florentina Mirica, aki az ügyészség korrupcióellenes osztályának vezető ügyésze, Marius Iacob, a főügyészhelyettes, Elena Grecu, az ügyészség egyik részlegvezetője, valamint Cristian Lazăr, a legfőbb ügyészség büntetőjogi részlegének vezetője. A román média szerint Miricát maga Kövesi léptette elő, az ő nevéhez fűződik egyebek mellett a Gabriel Oprea volt miniszterelnök-helyettes elleni vádemelés. Kövesi hat évig vezette a korrupcióellenes ügyészséget, tevékenysége pedig elnyerte az Egyesült Államok, az Európai Bizottság és több nyugat-európai ország tetszését, amelyek a korrupcióellenes ügyészség megfelelő működését a román igazságszolgáltatási reform kulcselemének tekintik.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 764
szavazógép
2018-07-24: Belföld - :

Hírsaláta

ÚJABB PERT KEZDEMÉNYEZETT a Dan Tanasă vezette Méltóságért Európában Polgári Egyesület a csíkszentdomokosi községháza magyar nyelvű feliratának eltávolítása érdekében.
2018-07-24: Belföld - :

Mégsem lesz gázárcsökkentés

Visszavonta a pénzügyminisztérium azt a tervezetét, amellyel ismét bevezették volna a hazai kitermelésű gáz árának szabályozását – tudósított tegnap a Transindex.