Charles Dickens egy dolgozószobai asztalának megtartásáért küzd az angol kulturális alap, félő ugyanis, hogy az író által nagy becsben tartott bútordarab külföldre kerül, hacsak nem jelentkezik brit vevő.
A IV. Vilmos korabeli, vélhetően 1835 körül készült mahagóni asztalt Dickens többek között a borospincéje kulcsainak tárolására használta. A többfiókos, kerek bútordarab az író 1870-ben bekövetkezett halála után is a család birtokában maradt, egészen tavaly decemberig, amikor eladták. Az angliai kulturális alap, az Arts Council azonban hétvégi hírek szerint átmeneti időre megtiltotta kivitelét az országból, mert abban reménykedik, hogy akad az országban jelentkező, aki kifizetné érte a 67 ezer fontos vételárat.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.