Eljárás indult a csendőrség vezetői ellen

2018. szeptember 22., szombat, Belföld

Hivatali visszaéléssel és hivatali visszaélésben való bűnrészességgel gyanúsítja az ügyészség a csendőrség három vezetőjét az augusztus 10-i kormányellenes tüntetés ügyében, amikor a rendfenntartó erők és a tüntetők között verekedés tört ki.

Az ügyben a legfőbb ügyészség keretében működő katonai ügyészség kezdett vizsgálódni, miután Klaus Iohannis államelnök felszólította a hatóságokat, vizsgálják ki a csendőrség fellépését. Az elnök azzal vádolta a csendőrséget, hogy indokolatlanul alkalmazott erőszakot. A vádhatóságra tegnap beidézték Ionuț Cătălin Sindile ezredest, a csendőrség parancsnokát, annak első helyettesét, Gheorghe Sebastian Cucoșt, valamint Laurențiu Cazan őrnagyot, a bukaresti csendőrség vezetőjét, és tudomásukra hozták, hogy bűnvádi eljárás indult ellenük.

Mintegy 770 tüntető tett feljelentést a csendőrség ellen, akik fizikai bántalmazás vagy a könnygáz által elszenvedett sérülések miatt nyújtottak be panaszt. A bukaresti csendőrség vezetőjét hivatali visszaéléssel, Sindilét és Cucoșt hivatali visszaélésben való bűnrészességgel gyanúsítják. Korábban a csendőrség is feljelentést tett a szervezett bűnözés elleni ügyészségen az alkotmányos rend erőszakos megváltoztatására irányuló kísérlet, illetve az államhatalom gyakorlásának a nemzetbiztonságot veszélyeztető akadályozása miatt, szintén az augusztus 10-i tüntetések ügyében. Az ellenzéki média szerint ezzel azt akarják elérni, hogy az ügyészség indítson vizsgálatot, s így az akta kerüljön át ehhez a vádhatósághoz, amelynek élére nemrég neveztek ki új főügyészt a jelenlegi igazságügyi miniszter javaslatára.

A csendőrség vezetői elutasították az ellenük felhozott vádakat, szerintük jogszerű és szakszerű volt a beavatkozásuk, amelyet egyes tüntetők erőszakossága tett indokolttá. A csendőri beavatkozást bírálók szerint azonban a karhatalmi erők provokálták a tiltakozókat, és szerintük szándékosan nem emelték ki a békés tömegből a futballhuligánokat, hogy később megindokolhassák erőszakos fellépésüket.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 754
szavazógép
2018-09-22: Belföld - :

Lelkiismeret szerinti szavazásra buzdít az RMDSZ

Az RMDSZ arra buzdítja szimpatizánsait, hogy vegyenek részt a család alkotmányos meghatározásának módosításáról október 6–7-én tartandó népszavazáson, és szavazzanak a lelkiismeretük szerint.
2018-09-22: Belföld - :

Hírsaláta

2050 LEJ LESZ AZ ORSZÁGOS BRUTTÓ MINIMÁLBÉR a jövő év január elsejétől – mondta az Alfa Kartell szakszervezeti tömb elnöke. Bogdan Hossu közlése szerint a kormány hamarosan elfogadja az erről szóló határozatát. Ha a jogszabály hatályba lép, a kézbe kapott minimálbér jövő év elejétől 1247 lej lesz.