Szentesiek Sepsiszentgyörgyön

2008. augusztus 7., csütörtök, Közélet

A magyarországi Szentes város küldöttsége tartózkodik a megyeszékhelyen, értesüléseink szerint azzal a céllal, hogy sportban — pontosabban úszásban — érdekelt emberekkel, iskolákkal kerüljenek kapcsolatba. Szentesen nagyon komoly hagyománya van az úszásnak, rendelkeznek is egy remek úszóbázissal, így a testvérkapcsolat alakulása főként e téren várható. Már korábban kialakult egy baráti viszony a szentesi és a rétyi fúvósok között, a mostani érdeklődés is innen származik. (mol)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket!

Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.

Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.

Szavazás
Ön szerint hogyan szerepel majd a SuperLigában az egy év után visszatérő Sepsi OSK?










eredmények
szavazatok száma 617
szavazógép
2008-08-07: Közélet - x:

Több, mint kerékpártúra

Honismeret, sport, vallásgyakorlás, önismereti próba — mindez egy vakációs kerékpártúrán. Általános és középiskolás diákok, a sepsiszentgyörgyi unitárius gyülekezet Dávid Ferenc Ifjúsági Egyletében tevékenykedő fiatalok karikáztak ki tegnap kora reggel a templom kapuján, két hét múlva 700 km-rel a hátuk mögött térnek vissza moldvai útjukról.
2008-08-07: Közélet - x:

Lehet pályázni a polgármester fizetésére

A választási kampányban ígérte, és lapunknak is nyilatkozta Lőrincz Zsigmond, Kovászna új polgármestere, hogy amíg a város polgárai nem látják munkája eredményét, addig teljes polgármesteri fizetéséből csak egy átlag tisztségviselői bért vesz fel, javadalmazásának fennmaradt részét felajánlja rászoruló egyetemisták tanulmányi költségeinek támogatására.